Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Szaleństwo Pokemon Go
Oceny: 3 / 5
plusz.pl, piątek, 22 lipca 2016   
Na początku lipca 2016 roku firma Niantic, ze wsparciem finansowym Google, Nintendo i Pokemon Company uruchomiła w Australii, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych grę Pokemon Go.
Gra dostępna jest na telefony z systemem iOS albo Android i po kilku dniach osiągnęła liczbę użytkowników większą niż funkcjonujący od kilku lat Twitter.
Czytaj więcej...
Jak przygotować ... Jajecznicę
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, poniedziałek, 03 listopada 2014   
Proste przepisy czasami wymagają odpowiedniej inspiracji

Jak przygotować ... Jajecznicę from Piotr on Vimeo.

Więcej przepisów na www.szybkakolacja.pl
Test szybkości LTE w Plus
Oceny: 4 / 4
plusz.pl, niedziela, 21 września 2014   
Ostatnia aktualizacja systemu iOS do wersji 8 i uruchomienie LTE dla sieci Plus (w końcu) zainspirowało mnie do wykonania kilku testów szybkości działania internetu mobilnego w sieci Plus.
Testy nie były prowadzone w warunkach laboratoryjnych, nie wykonałem kilkudziesięciu prób, a jedynie 2-3, ale wyniki wskazują pewną prawidłowość.

Oprócz iPhone 5s z obsługą LTE wykorzystałem również przenośny modem Huawei 5372 oraz telefon z systemem Android - Samsung S3 mini.Testy wykonane były przy bardzo dobrej sile sygnału LTE w Centrum, a także w okolicach Saskiej Kępy - gdzie, mimo, że urządzenia wskazywały doskonały sygnał, wyniki były wyraźnie gorsze.

Pierwszy test wykonałem łącząc się bezpośrednio z telefonu z włączoną funkcją LTE.
Kolejny test to telefon podłączony do routera bezprzewodowego przez Wifi (2,4 GHz - na razie nie testowałem opcji 5 GHz)
Następnie takie same testy wykonałem z telefonu Samsung oraz z Macbooka.

Test powtórzyłem dla serwera Skynet oraz Orange. Co ciekawe, pomimo, że router i telefon pokazywały na Pradze 5 kresek, wyniki bardzo mocno różniły się. Prawdopodobnie wpływ na test ma wpływ z którego nadajnika korzystamy oraz jakie jest obciążenie stacji bazowej z której korzystamy.

Wniosek: W lepszych lokalizacjach nie ma znaczenia w jaki sposób łączymy się z internetem. Urządzenie mobilne ma gorszy ping i upload. W gorszych lokalizacjach, gdzie połączenie jest mniej stabilne połączenie bezpośrednio z telefonu jest znacznie bardziej efektywne niż łączenie się za pośrednictwem Wifi i modemu.

Wniosek2: Przeprowadzenie wiarygodnego testu wymagałoby bardzo wielu powtórzeń, ponieważ wyniki są bardzo mało powtarzalne i wpływ na połączenie może mieć wiele czynników niezależnych od testującego - nie tylko obciążenie stacji bazowej, ale również warunki na serwerze, do którego się łączymy. Udawało się uzyskać download rzędu 58 MB, przy słabym uploadzie - 2 MB, a chwilę później 38 MB download i 35 download.

Wniosek 3: Internet LTE w Warszawie działa bardzo dobrze i umożliwia komfortowe korzystanie w bardzo wielu lokalizacjach.

Poniżej tabela i wykres prezentujący dane.


Na kolejnej stronie zamieszczamy wyniki testów.
Czytaj więcej...
Lucy - rozczarowanie i nuda
Oceny: 2 / 3
plusz.pl, piątek, 15 sierpnia 2014   
Zwykle nie chce mi się opisywać swoich wrażeń filmowych, wolałbym je omówić i przedyskutować, ale tym razem poziom rozczarowania jest wyjątkowo duży i zasługuje na przelanie na ekran.

Zachęcony fantastycznym trailerem oraz obsadą aktorską wybrałem się z pozytywnym nastawieniem do kina. Pierwsze kilkanaście minut wydawało się nawet sensowne, ale pierwszy moment z nieuzasadnioną ilością krwi i brutalnymi scenami wzbudził pewne podejrzenie, czy trailer to nie był sprytnie zmontowany zlepek najlepszych fragmentów filmu.Później było już tylko gorzej. Totalna nuda - akcja posklejana z przypadkowych scen przeplatanych obrazkami przyrodniczymi, pościgiem, zbyt rozbudowanymi efektami specjalnymi albo filozoficznymi rozważaniami na temat funkcjonowania mózgu, narkotyków oraz sensu istnienia, które nie są logicznie spójne. Dopuszczam, że autor filmu przyjmuje pewną konwencję, nawet zupełnie nierealistyczną i wokół niej kreuje fabułę. Tak powstał Matrix - nieprawdziwy, ale spójny i konsekwentny. Tak powstał Leon Zawodowiec, Kill Bill, Avatar a nawet Transformers lub Jurassic Park. Tymczasem w Lucy mamy mieszankę tego wszystkiego. Zabieg byłby usprawiedliwiony, gdyby poszczególne sceny zachowały przyjęta konwencję.

Tymczasem Lucy nabywa nadludzką siłę, aby nie móc sobie poradzić z próbującym ją unieszkodliwić szefem mafii. Potrafi sterować materią, ale nie potrafi usunąć narkotyku z ciała. Dzwoni do przypadkowego komisarza francuskiej policji (który mówi płynną angielszczyzną), podczas gdy włoska policja mówi raz po włosku raz po francusku.

Chaotycznie zmontowane sceny zatrzymania na lotniskach, zdobycie narkotyku z brzuchów trzech różnych mężczyzn podróżujących do europejskich stolic, "teleportujące się" oddziały koreańskiej mafii, która operuje na Tajwanie, a następnie w magiczny sposób odnajduje się w Paryżu, wbiegające do szpitala oddziały policji, które nie zauważają zbrojących się mafiozów i nagle znikają w czeluściach korytarzy (ta scena byłaby ok w produkcji typu Wielka Draka w Dzielnicy Chińskiej).

Znalazłem w filmie jedynie dwa plusy - bardzo fajny głos i niektóre dłuższe wywody Scarlett Johansson (z czysto językowego punktu widzenia) oraz całkiem nieźle zrobiona scena jednoczesnego podróżowania w 4 wymiarach - czyli przemieszczamy się na XIX wieczną prerię (taki pomysł głosi chyba Google oferując możliwość obserwowania swoich map w różnych okresach czasu, a więc aspiruje to do wspólnego marzenia ludzkości).

Tak więc tego filmu nie polecam. Chciałbym natomiast mieć audiobooka ze wszystkimi wypowiedziami głównej aktorki - można słuchać i szlifować umiejętności językowe. Do kina raczej nie warto iść (w innych filmach Scarlett wygląda znacznie bardziej atrakcyjnie).
Czytaj więcej...

Zobacz również: Hawaje, Urugwaj, Ustrzyki
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.