Start arrow Polecane książki
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Polecane książki
Opowiadania kołymskie PDF Drukuj E-mail
Oceny: 4 / 3
plusz.pl, poniedziałek, 09 stycznia 2012   
Dwie wiewiórki o niebieskawym odcieniu futra, z czarnymi mordkami i czarnymi ogonkami, przypatrywały się z wielkim zajęciem czemuś, co działo się za srebrzystymi modrzewiami. Podszedłem prawie na styk do drzewa, na którym siedziały, i dopiero wtedy mnie spostrzegły. Zaszurały pazurki po korze drzewa, niebieskawe ciała zwierzątek śmignęły w górę i ucichły gdzieś tam, wysoko. drobinki kory przestały osypywać się na śnieg. Ujrzałem to, co obserwowały wiewiórki.

.....

Usnąłem i w swoim poszarpanym, głodowym śnie widziałem tę jego puszkę ze skondensowanym mlekiem - ogromne monstrum oklejone granatowym papierem. To gigantyczne, granatowe niczym nocne niebo naczynie podziurawione było w tysiącach miejsc i wyciekało z niego mleko, tworząc szeroką strugę Drogi Mlecznej. Z łatwością dosięgałem rękami nieba i jadłem gęste, słodkie, gwiezdne mleko.

......

Strofy wierszy i teraz powstawały z łatwością, jedna za drugą, i jakkolwiek od dawna już nie zapisywał ich i nie mógł zresztą tego robić, to słowa pojawiały się łatwo w jakimś zadanym i za każdym razem niezwykłym rytmie. A rym był czujnikiem, magnetycznym narzędziem odnajdywania słów i pojęć. Każde słowo było częścią świata, odpowiadało na wezwanie rymu, i cały świat przelatywał z prędkością właściwą elektronicznej maszynie. Wszystko krzyczało - weź mnie. Nie, to mnie! Niczego nie trzeba było szukać. Jedynie odrzucać. Jakby dwaj ludzie tu istnieli - jeden, który tworzy, włączywszy pełne obroty, i drugi, który wybiera i od czasu do czasu zatrzymuje rozpędzoną maszynę. I ujrzawszy w sobie dwóch ludzi, poeta pojął, że właśnie teraz tworzy prawdziwe wiersze. Cóż z tego, że nie zapisane? Zapisać, wydrukować - wszystko to marność nad marnościami. To, co najlepsze - to bezinteresowne. Najlepsze jest to co nie zostało zapisane, co powstało i znikło, roztopiło się bez śladu, i tylko odczucie twórczej pracy, której nie sposób z niczym pomylić, dowodzi, że powstał wiersz, że powstało piękno. .....źródło: Opowiadania kołymskie

Zmieniony ( poniedziałek, 09 stycznia 2012 )
Cztery umowy Tolteków PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 9
plusz.pl, piątek, 15 czerwca 2007   
Cztery umowy to wyjątkowy przewodnik po drodze do prawdziwej wolności i harmonii, autor odkrywa źródło przekonań i zachowań, które nas ograniczają i odbierają prawdziwą radość życia i opierając się na mądrości starożytnych Tolteków, podaje skuteczne sposoby, które z dnia na dzień mogą odmienić życie każdego z nas. Niby oczywiste, a jednak często nieuświadomione zasady będące umowami, które powinniśmy zawrzeć sami z sobą, stanowią klucz do prawdziwego spokoju ducha i szczęścia.
  • Bądź nieskazitelny w słowach
  • Nie bierz nic do siebie
  • Nie zakładaj nic z góry
  • Rób wszystko najlepiej jak potrafisz

Kup książkę w księgarni Lideria

Czytaj więcej...
Sześć złotych zasad porządku PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
lila, poniedziałek, 02 stycznia 2006   
  • Gdy coś wyjąłeś, włóż to z powrotem.
  • Gdy coś otworzyłeś, potem to zamknij.
  • Gdy coś ci upadło, podnieś to.
  • Gdy coś zdjąłeś, zawieś to z powrotem,
  • Gdy chcesz coś dokupić, natychmiast to zapisz.
  • Gdy musisz coś zreperować, zrób to w ciągu tygodnia.
źródło: "życie może być prostsze"
Zmieniony ( piątek, 06 stycznia 2006 )
Życie może być prostsze!!! PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 16
plusz.pl, niedziela, 01 stycznia 2006   
Jak żyć łatwo i szczęśliwie. Genialna książka zawierająca kilkaset prostych, acz bardzo skutecznych i dla niektórych oczywistych rad.
Werner Tiki Kustenmacher i Lothar J Seiwert w siedmiu etapach proponują wprowadzenie uproszczeń do codziennego życia, aby stało się ono satysfakcjonującym. Wiem, że takich książek jest wiele - z wieloma miałem okazję się zapoznać. Ta książka jest jednak wyjątkowa - i to nie tylko moja opinia, ale kilkorga moich znajomych, które miały okazję się z nią zapoznać.
W książce praktyczne rady na uproszczenie sobie zycia. Miedzy innymi:
* Jak wygrać z papierami na swoim biurku
* Ile korzyści i radości może dać posprzątane mieszkanie
* Jak stać się bogatszym, mniej myśląc o pieniądzach
* Jak zwolnić tempo życia i nauczyć się korzystać z własnego czasu
* Jak zachować zdrowie i sprawność w miły i przyjemny sposób
* Jak zdobyć przyjaciół
* Od czego zależy szczęście w rodzinie
* Jak pogodzić pracę i swój związek z partnerem
* Gdzie szukać celu i szczęścia w życiu
Zmieniony ( niedziela, 01 stycznia 2006 )
Czytaj więcej...
<< |« start < « wstecz 1 2 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 9 - 16 z 16

Zobacz również: Indonezja, Korsyka, Andama
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.