Start arrow Bezpieczny Internet
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Bezpieczny Internet
Szaleństwo Pokemon Go PDF Drukuj E-mail
Oceny: 3 / 5
plusz.pl, piątek, 22 lipca 2016   
Na początku lipca 2016 roku firma Niantic, ze wsparciem finansowym Google, Nintendo i Pokemon Company uruchomiła w Australii, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych grę Pokemon Go.
Gra dostępna jest na telefony z systemem iOS albo Android i po kilku dniach osiągnęła liczbę użytkowników większą niż funkcjonujący od kilku lat Twitter.
Zmieniony ( piątek, 22 lipca 2016 )
Czytaj więcej...
Test szybkości LTE w Plus PDF Drukuj E-mail
Oceny: 4 / 4
plusz.pl, niedziela, 21 września 2014   
Ostatnia aktualizacja systemu iOS do wersji 8 i uruchomienie LTE dla sieci Plus (w końcu) zainspirowało mnie do wykonania kilku testów szybkości działania internetu mobilnego w sieci Plus.
Testy nie były prowadzone w warunkach laboratoryjnych, nie wykonałem kilkudziesięciu prób, a jedynie 2-3, ale wyniki wskazują pewną prawidłowość.

Oprócz iPhone 5s z obsługą LTE wykorzystałem również przenośny modem Huawei 5372 oraz telefon z systemem Android - Samsung S3 mini.Testy wykonane były przy bardzo dobrej sile sygnału LTE w Centrum, a także w okolicach Saskiej Kępy - gdzie, mimo, że urządzenia wskazywały doskonały sygnał, wyniki były wyraźnie gorsze.

Pierwszy test wykonałem łącząc się bezpośrednio z telefonu z włączoną funkcją LTE.
Kolejny test to telefon podłączony do routera bezprzewodowego przez Wifi (2,4 GHz - na razie nie testowałem opcji 5 GHz)
Następnie takie same testy wykonałem z telefonu Samsung oraz z Macbooka.

Test powtórzyłem dla serwera Skynet oraz Orange. Co ciekawe, pomimo, że router i telefon pokazywały na Pradze 5 kresek, wyniki bardzo mocno różniły się. Prawdopodobnie wpływ na test ma wpływ z którego nadajnika korzystamy oraz jakie jest obciążenie stacji bazowej z której korzystamy.

Wniosek: W lepszych lokalizacjach nie ma znaczenia w jaki sposób łączymy się z internetem. Urządzenie mobilne ma gorszy ping i upload. W gorszych lokalizacjach, gdzie połączenie jest mniej stabilne połączenie bezpośrednio z telefonu jest znacznie bardziej efektywne niż łączenie się za pośrednictwem Wifi i modemu.

Wniosek2: Przeprowadzenie wiarygodnego testu wymagałoby bardzo wielu powtórzeń, ponieważ wyniki są bardzo mało powtarzalne i wpływ na połączenie może mieć wiele czynników niezależnych od testującego - nie tylko obciążenie stacji bazowej, ale również warunki na serwerze, do którego się łączymy. Udawało się uzyskać download rzędu 58 MB, przy słabym uploadzie - 2 MB, a chwilę później 38 MB download i 35 download.

Wniosek 3: Internet LTE w Warszawie działa bardzo dobrze i umożliwia komfortowe korzystanie w bardzo wielu lokalizacjach.

Poniżej tabela i wykres prezentujący dane.


Na kolejnej stronie zamieszczamy wyniki testów.
Zmieniony ( niedziela, 21 września 2014 )
Czytaj więcej...
System stabilizacji :) PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, wtorek, 24 września 2013   
Szybkie czytanie PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, sobota, 21 września 2013   
Interesująca aplikacja - wydaje się, że działa. http://velocityapp.com/

<< |« start < « wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 1 - 8 z 40

Zobacz również: Miod, Superk, Kolumbia
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.