Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Finanse
Moje subiektywne odczucia odnośnie usług bankowych

Spółki giełdowe PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, piątek, 10 lutego 2012   
W dniu dzisiejszym wiele osób otrzymało SMSy reklamowe oferujące zniżki w sieci Monnari. Marka ta nie była nigdy mocno reklamowana, ale w niewyjaśniony sposób jest rozpoznawana przez wielu klientów. Twierdzą oni jednak, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nie mieli styczności z tym sklepem, mimo, że kojarzą logo.

Wyjaśnienie można wyszukać w komunikatach giełdowych oraz zestawieniach firm, które dały najlepiej zarobić w roku 2011....

Czytaj więcej...
Inwestowanie w sztukę PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, środa, 11 stycznia 2012   
Abbey House znane jest z niekonwencjonalnych działań oraz promowania artystów, którzy nie zawsze są równie dobrze oceniani przez rynek. Tym razem w ofercie firmy pojawiła się interesująca oferta zakupu dzieł sztuki z gwarancją odkupienia. Postaramy się skontaktować z firmą w celu uzyskania większej liczby szczegółów.

Oferta brzmi ciekawie, szczególnie, że patrzenie na ładny obraz wiszący na ścianie może być bardziej przyjemne, niż sprawdzanie cyferek na wyciągu bankowym.

Przy okazji czytania o sztuce warto zwrócić uwagę na kilka projektów związanych z wykorzystaniem rozwiązań informatycznych do promowania sztuki.
Pierwszy wymieniany jest w omawianej ofercie jako narzędzie służące do wyceny po zakończeniu umowy artprice.com. Kolejny, to dobrze zapowiadający się projekt digitalizacji zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Dwie kolejne związane są z Muzeum Fryderyka Chopina - audioprzewodnik po Muzeum w Żelazowej Woli w wersji na iPhone oraz jedna z pierwszych profesjonalnie wykorzystanych domen .museum - chopin.museumZmieniony ( czwartek, 12 stycznia 2012 )
O kryzysie spekulacyjnym ... PDF Drukuj E-mail
Oceny: 1 / 1
plusz.pl, czwartek, 30 kwietnia 2009   
O kryzysie z powodu gospodarki spekulacyjnej mówi się co 100 lat. Ale ludzie mają krótką pamięć i chciwość zwycięża. „… Wydarzenia te prowadzą do ważnych doktrynalnych refleksji. W 1556 r. rabin i bankier z Pizy Jechiel Niskim zaraz po zamknięciu w getcie pisze traktat teologiczny Życie Wieczne, w którym omawia etykę transakcji finansowych, jakich twórcy Talmudu nie mogli przewidzieć. Odnoszące się do konkretnych spraw (weksle ciągnione, umowy stowarzyszeniowe, ubezpieczenia morskie) pozostają dozwolone. Zakazane są natomiast transakcje ekonomicznie nieuzasadnione lub pozbawione użyteczności społecznej, jak spekulacja na kursach walut. Na przykład, zakup marek na potrzeby handlu jest legalny, jednak dokonany „w nadziei wzrostu kursu tej waluty podczas jarmarków” jest „rodzajem lichwy zakazanym przez Torę”. Rabbi Nissim formułuje tu zakaz wyrażony w innej formie, lecz dokładnie w tym samym czasie przez rabinów z Maroka: gospodarka spekulacyjna jest zakazana, ponieważ niczego nie tworzy. Im doszło do takiej konkluzji, wiele listów zapewne krążyło miedzy Fezem i Pizą. Z podobnie ostrożnym podejściem do spraw finansowych spotkamy się u bankierów z Amsterdamu w XVII w. i z Londynu w następnym stuleciu …” Jacques Attali, „Żydzi, Świat, Pieniądze”, Wydawnictwo Cyklady, 2003, str 193.
Subiektywne porównanie oferty bankowej PDF Drukuj E-mail
Oceny: 3 / 5
plusz.pl, piątek, 13 marca 2009   
Poproszono mnie o informację zwrotną, dlaczego nie korzystam z usług Alior Banku. Rzeczywiście nie korzystam, chociaż uważam, że oferta jest dość dobra, szczególnie dla osób wybierających swój pierwszy bank, które chcą mieć kompleksową ofertę.
No ale ja korzystam z bankowości elektronicznej od ponad 8 lat, więc mam pewne przyzwyczajenia i korzystam z bankowości elektronicznej dość intensywnie. Poniżej moje opinie
Zmieniony ( niedziela, 15 marca 2009 )
Czytaj więcej...

Zobacz również: Andama, Iwonicz, Superk
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.