Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Podróże
Dopasowanie PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, czwartek, 19 lipca 2012   
Czasami zaskakuje ...

Zdjęcia pochodzą z serwisu http://photography.nationalgeographic.com, Autorzy: Owain Evans and Paul Coleman
Zmieniony ( czwartek, 19 lipca 2012 )
Roland Garros PDF Drukuj E-mail
Oceny: 4 / 3
plusz.pl, piątek, 01 czerwca 2012   
Dzisiejszy dzień na kortach Roland Garros nie dostarczył już tak spektakularnych wydarzeń jak przegrana obydwu sióstr Williams w grze pojedynczej. Niemniej jednak nie było też nudno. Urszula Radwańska niestety przegrała z Petrą Kvitovą na korcie Suzanne Lenglen, ale Rafael Nadal dość łatwo poradził sobie po południu na tym samym korcie z Denisem Istominem.

Z punktu widzenia Polaków ważne mecze odbyły się na "outside courts". Na korcie 16 w deblu Łukasz Kubot wygrał w dwóch setach z parą francuską, a na korcie 14 mogliśmy oglądać pasjonującą walkę pary A.Radwańska/A.Kerber z Włoszkami, Flavią Pennetta i Francescą Schiavone. Wieczorny mecz był wyjątkowo zacięty i wyrównany. Dopiero w trzecim secie para polsko-niemiecka przy remisie w setach i wyniku 5:0 zdołała wygrać trzy kolejne serwisy. Niestety partnerce Polki nie wystarczyło sił, aby nawiązać równorzędną walkę ze znacznie bardziej doświadczoną Flavią Pennetta. Zawodniczka ta zdecydowanie wyróżniała się siłą i dokładnością uderzeń oraz wyjątkową wytrzymałością. Jako jedyna do końca meczu powstrzymywała się przed wydawaniem okrzyków przy odbiciu piłki - pojawiły się one dopiero przy kilku długich wymianach w końcówce trzeciego seta.

Dzień na kortach był również wyjątkowo udany dzięki niezbyt upalnej pogodzie. Jutro z pewnością wydarzeniem dnia może stać się mecz Agnieszki Radwańskiej ze Svetlaną Kuznetsovą.

Plan odwiedzenia wszystkich turniejów Wielkiego Szlema można uznać za zrealizowany w 25 procentach.

I jeszcze ciekawostka - z bliska Rafael Nadal nie jest tak przystojny jak na reklamach.

Zmieniony ( piątek, 01 czerwca 2012 )
Czytaj więcej...
Hobby - Cataphiles PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 2
plusz.pl, środa, 16 maja 2012   
Pytając kogoś o hobby, w większość przypadków słyszymy odpowiedź: książki, podróże, rower, rolki, taniec, bieganie. Osoby bardziej kreatywne zajmują się sztuką, śledzeniem afer i opisywaniem ich na blogu, eksperymentami kulinarnymi. Te, które próbują byc unikalne wymieniają tak dziwne zainteresowania jak parkour, owling, draping albo eksploracje niezbadanych obszarów umysłu :)
Ale hobby o którym usłyszałem dzisiaj jest naprawdę wyjątkowe. Cataphile - czyli ludzie, który nielegalnie eksplorują podziemny Paryż.

Zmieniony ( czwartek, 17 maja 2012 )
Czytaj więcej...
Plaża zimą PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, niedziela, 29 stycznia 2012   
Pomimo interesujących wydarzeń sportowych w telewizji zdecydowałem wykorzystać ładną pogodę i dostarczyć organizmowi energii w postaci ładnych widoków oraz naładowanego jodem powietrza. Decyzja ta była bardzo dobra, bo dzisiejsze oczekiwanie na zakończenie finałowej gry mężczyzn w Australian Open wymagała wyjątkowej pasji i poświęcenia. Szczególnie, kiedy nasz faworyt, pomimo doskonałej gry, przegrywa. Moim celem było odwiedzenie ośnieżonej plaży w Łebie. Miejscowość, która w okresie wakacyjnym przeżywa istne oblężenie i zupełnie nie zachęca do odwiedzin, po sezonie oraz w zimie jest miejscem, które prezentuje się zupełnie odmiennie - zawsze przypomina mi wyspę z filmu Autor Widmo - zimno, pusto i piasek. Podczas każdej wizyty zaskakuje mnie coś nowego - tym razem był to nowy deptak. Zatłoczoną w sezonie ulicę Kościuszki, a w zasadzie jej część, zamknięto dla ruchu kołowego i przekształcono w deptak. Uliczka w mroźny, słoneczny dzień prezentuje się wyjątkowo malowniczo.


Plaża również zaskoczyła mnie pozytywnie - zawsze wygląda inaczej. Śnieg może pokrywać piasek, może być zmrożony, puszysty albo, tak jak tym razem ... nieobecny. Ze względu na silny mróz i brak opadów w ostatnich dniach na plaży leżał silnie zmrożony piasek (dziwne uczucie, kiedy buty nie zostawiają śladów na plaży), a skupiska lodu występowały tylko w miejscach obmywanych przez wodę. Niestety zdjęcia nie oddają wszystkich zjawisk - brak wiatru, gorące słońce, grzejący kaptur i wyjątkowo świeże, ale nie ostre powietrze.


Jako "niestandardowy" punkt wizyty nad morzem, tym razem postanowiłem odwiedzić latarnię morską w Stilo. Miejscowość Stilo znajduje się ok 15km od Łeby i ok 1 km od Pałacu w Sasinie. To ważna wskazówka, bo po drodze jest tylko jeden drogowskaz, a GPS nie koniecznie wyszuka odpowiednie miejsce na podstawie nazwy. Latarnia została zbudowana w 1906 roku przez Niemców na fundamencie z betonu i granitu białego. Montowana z gotowych elementów ze staliwa, skręcanych śrubami. Są trzy takie konstrukcje na świecie, z czego dwie w Europie.
Jest jedną z dwóch polskich latarni całkowicie metalowych, druga jest w Jastarni. Obecnym latarnikiem jest p. Romuald Łozicki oraz ... żona Weronika - jedna z dwóch kobiet latarników w Polsce. Oczywiście nie mieszkają w latarni, le w Stilo jest tylko 4 budynki, więc .. to prawie to samo :)
Latarnia została udostępniona dla turystów w roku 1992, a zwiedzanie jest możliwe od czerwca do października.


Zmieniony ( niedziela, 29 stycznia 2012 )
Rozgęszczanie stoków PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, środa, 04 stycznia 2012   
Warunki narciarskie nie są najlepsze. Dodatnia temperatura oraz ograniczenia w użyciu wody (susza) nie pozwalają na sztuczne naśnieżanie. Dla początkujących warunki nie mają dużego znaczenia, a im mniej osób na stoku tym łatwiej ćwiczyć podstawowe umiejętności.
Z pewnością nie ma potrzeby zapowiadanej niedawno przez ministra akcji "rozgęszczania" stoków.
Dla dociekliwych:

rozgęścić — rozgęszczać 1. «zmniejszyć gęstość czegoś» 2. «zmniejszyć zagęszczenie czegoś; też: zmniejszyć liczbę osób mieszkających lub przebywających w jakimś lokalu»

źródło: http://sjp.pwn.pl/szukaj/rozgęszczać
<< |« start < « wstecz 1 2 3 4 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 19 - 27 z 28

Zobacz również: Iwonicz, Kolumbia, Superk
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.