Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Podróże
Jellyfish Lake - Palau PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 1
plusz.pl, środa, 07 listopada 2012   
Znalezione gdzieś w archiwum - miejsce pełnego relaksu. Warto zabrać wodoszczelny zestaw słuchawkowy i włączyć ścieżkę dźwiękową z Girl with the Dragon Tattoo.Zmieniony ( środa, 07 listopada 2012 )
A tymczasem w Szkocji ... PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, wtorek, 23 października 2012   
Świat ekscytuje się skokiem ze stratosfery, rozbitym dla potrzeb naukowych Boingiem oraz nową wersja iPada 4. A tymczasem jednym z głównych tematów na Wyspach Brytyjskich jest sprawa przełożonego właśnie odstrzału borsuków. Hodowcy bydła przekonali rząd, że borsuki przenoszą gruźlicę i bardziej efektywne niż szczepienia stad, będzie odstrzał potencjalnych nosicieli. Sprawa została bardzo szeroko oprotestowana, ponieważ do odstrzału przeznaczono co najmniej 70% populacji borsuków - nie wiedząc przy tym dokładnie ile tak naprawdę żyje w poszczególnych częściach kraju. Na razie odstrzał przełożono do lata 2013, ale obrońcy zwierząt nie składają broni.Ostatnio temat borsuków wydaje mi się wyjątkowo aktualny - nie wiem czy to część protestu, ale na ulicach kilku europejskich miast, w tym również w Polsce miałem okazję zobaczyć osoby, których fryzury miały na środku zafarbowane na jasno pasmo - sądziłem, że to wyjątkowe przypadki, ale być może to część bardziej skoordynowanej akcji. Borsuki wszystkich krajów łączą się :)

Zmieniony ( wtorek, 23 października 2012 )
Happy Blue Moon PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, piątek, 31 sierpnia 2012   


Sierpień 2012 jest miesiącem w którym księżyc pojawia się w pełni dwukrotnie. Zjawisko występuje rzadko - raz na kilka lat - podobnie do koniunkcji Wenus i Jowisza, którą mieliśmy okazję oglądać w marcu.
Dwukrotna pełnia jest wynikiem czasu obiegu księżyca wokół Ziemi, który wynosi 29,5 dnia, a miesiące kalendarzowe, z wyjątkiem lutego mają 30 i 31. Raz na kilka lat następuje kumulacja różnicy i przesunięcie miesiąca księżycowego i kalendarzowego.

Angielskie określenie "once in a blue moon" nie ma więc nic wspólnego z kolorem księżyca, ale z określeniem sytuacji, która występuje niezwykle rzadko.

Zmieniony ( piątek, 31 sierpnia 2012 )
Gdzieś na wystawie PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, piątek, 31 sierpnia 2012   
W wielu sklepach sieciowych wystrój wystawy zależy od "specjalisty od dekoracji". Obsługa sklepu nie ma wpływu na to co i jak się prezentuje - nie ma nawet możliwości sprzedaży towarów z wystawy. Na szczęście dotyczy to tylko dużych sieciówek - mniejsze sklepy nadal mogą wykazać się inwencją i zachęcić do zakupów poprzez umieszczenie w witrynie elementu przyciągającego uwagę.
Co prawda poniższa witryna nie należy do sklepu z motylami, ale z pewnością wyróżniała się na te innychZmieniony ( piątek, 31 sierpnia 2012 )
Soy una taza PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, środa, 29 sierpnia 2012   
Z cyklu 'piosenki edukacyjne'


Zmieniony ( środa, 29 sierpnia 2012 )
<< |« start < « wstecz 1 2 3 4 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 10 - 18 z 28

Zobacz również: Niedzica, Argentyna, Indonezja
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.