Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Sztuka
Nie tylko treść PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, niedziela, 10 marca 2013   
Jeśli ktoś wam powie, ze liczy się tylko treść, to poniżej mamy przykład, że forma jest również bardzo ważna. Paryska premiera Life of Pi.


Guernica PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, wtorek, 05 marca 2013   
Zachwycający się wielkim kwiecistym psem wygrzewającym się na słońcu przez Muzeum Guggenheima w Bilbao turyści często pomijają wyjątkowa atrakcję kraju Basków. Otóż kilkanaście kilometrów od Bilbao znajduje się miejscowość Guernica. Nazwa znana z pewnością osobom, które chociaż minimalnie otarły się o sztukę lub historię Europy XX wieku.

Dzieło miało upamiętniać ofiary miasta, zbombardowanego przez Luftwaffe wspierające w hiszpańskiej wojnie domowej reżim Franco.
Oryginał obrazu znajduje się w Muzeum Sztuki w Madrycie, jedna z kopii w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku, a kolejna właśnie w mieście Guernica - w Muzeum Pokoju.

Poza nazwą związaną z obrazem, miasto jest również centrum "baskijskiej wolności" w którym zbiera się tradycyjny baskijski parlament, w "cieniu" dębów Guerniki (Gernikako Arbola).
Zmieniony ( wtorek, 05 marca 2013 )
Fotki w lustrze PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, środa, 27 lutego 2013   
Nie każdy potrafi docenić fotkę zrobioną w lustrze :)


żródło: GetMoreSocial
Tymczasowość PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 1
plusz.pl, poniedziałek, 25 lutego 2013   
Czy bardziej podoba nam się to, co zobaczyło wiele osób i wytyczono dla nas odpowiednie ścieżki zwiedzania, czy może ładniejsze jest to, co mogą zobaczyć jedynie nielicznie i tylko w określonym czasie?
Co prawda doceniam "kunszt" dzieł umieszczonych w Guggenheim Museum w Bilbao, bardzo żałuję, że o kilka dni spóźniłem się na wystawę Fernando Botero, która miała miejsce w Muzeum Sztuki w tymże samym mieście, ale z pewnością to co zapamiętam wyjątkowo długo, to rodzaj rzeźby utworzonej na piasku.

Nawiązuje ona z pewnością do twórczości Miro, a autor przez kilkanaście dni dbał o to, aby piasek nie wysechł i nie rozsypał się. Co kilka godzin rzeźba była "podlewana" i udoskonalana. Niestety - niespodziewany o tej porze roku śnieg i intensywny deszcz przywróciły piasek do stanu sprzed ingerencji artystycznej i cały proces będzie musiał rozpocząć się na nowo. Sądzę, że może powstać coś jeszcze bardziej interesującego - czekam z niecierpliwością.


Zmieniony ( poniedziałek, 25 lutego 2013 )
Bressonowska koncepcja decydującego momentu PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, piątek, 08 lutego 2013   


więcej na JulieBlackmon.com
Zmieniony ( piątek, 08 lutego 2013 )
<< |« start < « wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 28 - 36 z 104

Zobacz również: Sardynia, Argentyna, Indonezja
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.