Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Sztuka
Brandalism PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, piątek, 20 lipca 2012   
Brandalism, czyli wykorzystanie loga korporacji bez jej zgody, głównie dla podkreślenia "ciemnych stron" funkcjonowania dużych firm. W przeddzień Igrzysk Olimpijskich streetart przejmuje komercyjne miejsca reklamowe. Inicjatywa głoszona już przez Banksy'ego została zintensyfikowana. Projekt zawiera prace takich artystów jak Ron English, Robert Montgomery, Broken Fingaz, Know Hope oraz współpracownik Banksy'ego - Paul Insect. Odnotowano 35 plakatów w Leeds, Manchester, Birmingham, Bristolu i Londynie.
Zagospodarowywane są kolejne miejsca w UK, a zgodnie z zapowiedziami organizatorów, to dopiero początek.
Akcja zwraca uwagę głównie ze względu na wysoką jakość prac oraz pomysłowy przekaz.Więcej na stronie Brandalism
Zmieniony ( piątek, 20 lipca 2012 )
Prada Men's - F/W 2012/2013 PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 1
plusz.pl, czwartek, 19 lipca 2012   
Moda raczej nie znajduje się w kręgu moich zainteresowań, ale trafiłem dzisiaj na zdjęcia męskiej kolekcji Prady na jesień i zimę 2012/2013. Robi wrażenie.
Więcej o kolekcji na blogu: Miss Meadows' Vintage Pearls
Chyba nie poświęciłem wystarczająco dużo czasu na odszukanie źródła i kolekcji na stronach Prady (albo strona jest mało przyjazna), a film na Youtube nie jest już tak efektowny jak blog.
Teraz tylko trzeba sprawdzić czy w kolejnym sezonie modne będą teczki :)Wpis ten zainaugurował sekcję "moda" :)
Zmieniony ( czwartek, 19 lipca 2012 )
Odkrycie dnia PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, wtorek, 17 lipca 2012   
Lubię słuchać Dwójki. W zasadzie słucham tylko Dwójki, kiedy nie słucham płyt. Dzisiejsze popołudniowe odkrycie. Wiolonczela ... Doskonały powód, by w najbliższym czasie odwiedzić Londyn, Wiedeń lub Pragę. Najlepiej poniższy utwór w w wykonaniu Pavel Haas Quartet.


Zmieniony ( wtorek, 17 lipca 2012 )
Marek Dyjak PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, poniedziałek, 16 lipca 2012   
Nadal nie jestem przekonany do osoby, ale ... piosenka jest doskonała, a ludzi o ciekawych życiorysach, które pokazują jak można dostosować się do każdej sytuacji, zawsze warto uwzględnić we wpisach na stronie.
Szczególnie, kiedy na Męskim Graniu pod sceną widzimy mieszkańców ulicy Brzeskiej, którzy "podziwiają" swojego dawnego kompana od kieliszka, śpiewającego u boku Kasi Nosowskiej w towarzystwie Tomasza Stańko i Leszka Możdżera.

Marek Dyjak, rocznik 1975. Skończył zawodówkę i zdobył papiery hydraulika. Robotnicze życie, żona robotnicza, robotnicza klitka w bloku. Chciał więcej. W mojej ocenie - modelowy alkoholik. Ale nie znalazłem tego słowa w żadnej z biografii.
Cztery oktawy w głosie, ale woli być określany jako "żul i barowy grajek".
Rezydował w "Oparach Absurdu", śpiewając i utrzymując porządek wśród klientów.
Więcej w "Polityce" i "Dużym Formacie" (linki poniżej).http://www.polityka.pl/kultura/ludzie/300645,1,dyjak-marek.read
http://wyborcza.pl/1,76842,7071226,Ja__siostra_Marek.html
Zmieniony ( poniedziałek, 16 lipca 2012 )
Przeszłość PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, czwartek, 12 lipca 2012   
Czasami warto sięgnąć do "archiwum".

Czerwcowy numer Art&Business, czasopisma, którego właścicielem stał się kilkanaście miesięcy temu Dom Aukcyjny Abbey House (krytykowany przez grupę znanych i wyjątkowo kreatywnych polskich blogerów), dość obszernie analizuje twórczość i "kulisy" powstania najbardziej znanych dzieł Édouarda Maneta.

Osoby, którym znana jest geneza ruchu impresjonistów oraz losy Wystaw Światowych z pewnością poszerzą wiedzę o dodatkowe szczegóły, które często pomijane są w encyklopedycznych notkach na temat artysty i jego twórczości.

Poniżej fragment z czasopisma. Niestety, w artykułach nie ma informacji o roli "kota" na obrazie "Olimpia" - pozostawiam to jednak jako inspirację do dalszych poszukiwań.

Artykuł dotyczy czasopisma "z przeszłości", czyli czerwiec 2011. Do kupienia w sklepach z archiwalnymi wydaniami lub do wyszukania w kawiarniach.

Zmieniony ( czwartek, 12 lipca 2012 )
Czytaj więcej...
<< |« start < « wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 73 - 81 z 104

Zobacz również: Miod, Luksemburg, Superk
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.