Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Sztuka
Playlista na zimę PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, poniedziałek, 25 listopada 2013   
Po ostatnim koncercie Kasi Nosowskiej stwierdzam, że ewoluowałem razem z nią i zupełnie nie rozumiem już utworów, które tworzyła kilka lat temu. Toleruję jeszcze piosenki z ostatnich płyt, ale najprawdopodobniej przestanie być na liście moich ulubionych wykonawców - niestety.
Odkrywam natomiast, że coraz większą przyjemność sprawia mi słuchanie improwizowanych utworów w stylu jazzu klezmerskiego, a po wielu odtworzeniach Steve Reicha oraz ostatnim koncercie w CSW, gdzie wysłuchałem kompozycji Medusa's Bed w wykonaniu trzech ekscentrycznych kobiet, stwierdzam, że muzyka minimalistyczna i eksperymentalna jest najlepszą formą w jakiej można przekazać dźwięki.

Nie zaniedbuję oczywiście klasyki, szczególnie na nowo odkrytego Paganiniego, a także nowości, które wymykają się z mainstreamu, ale mają rzesze wiernych fanów.

Nowe odkrycia, do eksploracji zimą: Fink, Gramatik, Chinese Man, Chet Faker, Telepopmusik, Princess Chelsea, Club Des Belugas, Soniamiki, Austra, S-Tone Inc, Chromatics.

I na koniec, polecony mi dzisiaj teledysk Lykke Li, o której nieco zapomniałem. Nadal zastanawiam się, co dokładnie prezentuje przedstawiona scena.
Zmieniony ( poniedziałek, 25 listopada 2013 )
Kaligrafia PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, czwartek, 31 października 2013   
W erze internetu teksty powstają błyskawicznie, każdą literówkę lub sformułowanie można poprawić, a nikt nie zastanawia się w jakich okolicznościach tekst powstał, często nie myślimy nawet o tym, kto jest jego autorem.
Odwiedzając Getty Center w Los Angeles miałem przyjemność zapoznać się z jednym z najciekawszych starodruków - modlitewnikiem z 12 wieku - St. Albans Psalter.Doskonale zorganizowana wystawa prezentuje nie tylko poszczególne strony księgi, ale również opisuje w jaki sposób powstawało "podłoże", czyli odpowiednio spreparowane skóry zwierząt, jak przytotowywano barwniki oraz jak malowane były ilustracje. Zabrakło mi jednak informacji w jaki sposób powstawały litery - każda z nich sama w sobie jest czymś wyjątkowym.Odpowiedź znalazłem w jednym z ulubionych miejsc w tego typu muzeach - sklepie z pamiątkami.

Natrafiłem tam na książkę, która opisuje i instruuje jak należy pisać, a w zasadzie malować, każdą z liter w wybranym przez nas kroju czcionki. Można również zakupić profesjonalny zestaw do kaligrafii - pióro, atrament i wysokiej jakości papier.Co prawda obecnie nie będę mógł się zająć praktykowaniem tego rodzaju "sztuki", ale być może kiedyś przyjdzie czas na wykorzystanie wiedzy z ksiązki. Książka jest do kupienia również na Amazon.
Zmieniony ( czwartek, 31 października 2013 )
Życie jak w kreskówkach PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 1
plusz.pl, piątek, 25 października 2013   
Kilkanaście tygodni temu trafiłem w sieci na nowy filmik firmy Pixar, który towarzyszył premierze Uniwersytetu Potwornego. Tymczasem, na Saskiej Kępie ...


Rzeźby PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, sobota, 05 października 2013   
Centrum kultury w Lublinie


Zmieniony ( sobota, 05 października 2013 )
Innowacje PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, czwartek, 03 października 2013   
Kilka dni temu usłyszałem w audycji radiowej, że nowy model Mini będzie proponował zmianę biegów uwzgledniając zbliżający się zakręt lub skrzyżowanie. Informacje będą pochodziły z pokładowego systemu nawigacji. W USA samojezdne samochody Google przejechały ponad 300tys km bez kolizji - to znacznie więcej niz przeciętny użytkownik dróg pokonuje w całym życiu.

Za kilkanaście lat samojezdne samochody będą codziennością - Samochód odwiezie nas do pracy i wróci do garażu. Albo pojedzie w międzyczasie do myjni. Tylko czy będzie trzeba jeździć do pracy?

Wracając do koncernu BMW. Ich innowacyjnośc doskonale prezentuje reklama sprzed kilku lat.<< |« start < « wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 10 - 18 z 104

Zobacz również: Ustrzyki, Superk, Kolumbia
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.