Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Sztuka
Radio PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, środa, 08 lutego 2012   
Radio potrafi całkowicie zastąpić inne media (oczywiście poza internetem). Szczególnie dobry program, słuchany w tle. Programu drugiego Polskiego Radia słuchałem dotychczas tylko wtedy, kiedy miałem ochotę na porcję muzyki poważnej, głównie w samochodzie. Warto jednak włączyć to radio również wieczorem - w dniu dzisiejszym, poza dobrą muzyką, można było wysłuchać fragmenty książki "Bahama yellow" Marty Magaczewskiej. Słuchałem "mimochodem" - podobno kobiety mają łatwiej i mogą jednocześnie wykonywać kilka czynności, każdej z nich poświęcając równą uwagę i skupienie. Niestety, nie każdy ma taką zdolność, więc wyłapałem tylko niektóre fragmenty dotyczące wewnętrznej analizy uczuć i rozważań egzystencjalnych bohatera powieści - niemniej jedna pozycja ta trafiła na listę "to read". A już teraz rozpoczyna się komentowany ostatnio często na blogach program "Nokturn" :) Posłucham mimochodem.
Zmieniony ( środa, 08 lutego 2012 )
Czytaj więcej...
Rzeź - product placement PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 1
plusz.pl, czwartek, 02 lutego 2012   
W dniu dzisiejszym miałem okazję oglądnąć w kinie Rzeź. O filmie napisano i powiedziano już bardzo dużo. Dla mnie to bardzo dobre obnażenie ludzkiej hipokryzji, sztucznych konwenansów i obłudy. Rewelacyjny Christoper Waltz. Jego “rżący” śmiech w kontraście do “szanowanego” zawodu prawnika - doskonały. Z pewnością film jest nawiązaniem do zupełnie abstrakcyjnej z perspektywy czasu sytuacji zamkniętego w willi Polańskiego i setek tysięcy komentatorów tego co zrobił, jak zrobił oraz czy jest winny i jak opisać jego winę. To również przedstawienie jak łatwo można zbyt szybko wyrobić sobie opinie o ludziach na podstawie pierwszego wrażenia - wrażenia, które bywa często mylne. Ludzie zamknięci w pewnym środowisku dostosowują się do otoczenia i często zachowują się niezgodnie ze swoimi rzeczywistymi potrzebami. Często ich zachowanie jest zupełnie odmienne od tego jak postrzegani są na co dzień, przez pryzmat wykształcenia, stroju i zawodu. Szkoda, że jedynymi pozytywnymi filmu bohaterami są dzieci oraz .. chomik, który z radością wyrwał się z tej “klatki” iluzji i zakamuflowanych relacji międzyludzkich :)

Czytaj więcej...
Kot w pustym mieszkaniu PDF Drukuj E-mail
Oceny: 1 / 1
plusz.pl, środa, 01 lutego 2012   
Umrzeć - tego się nie robi kotu. Bo co ma począć kot w pustym mieszkaniu.
Wdrapywać się na ściany. Ocierać między meblami. Nic niby tu nie zmienione, a jednak pozamieniane.
Niby nie przesunięte, a jednak porozsuwane.
I wieczorami lampa już nie świeci.

Słychać kroki na schodach, ale to nie te.
Ręka, co kładzie rybę na talerzyk, także nie ta, co kładła.

Zmieniony ( środa, 01 lutego 2012 )
Czytaj więcej...
Day at work PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, poniedziałek, 30 stycznia 2012   
Dzisiejszy dzień poświęciłem w całości pracy - nie była to praca "z obowiązku", ale taka dająca przyjemność i pozwalająca na zaspokojenie potrzeby zrealizowania pewnych zadań i wyczyszczenia kalendarza zadań oczekujących. Dodatkowo zainteresowałem się kilkoma nowymi technologiami - aplikacjami na Facebook. Rozmowa z informatykami oferującymi doskonałe i unikalne rozwiązania bywa czasami zabawna - wystarczy wiedzieć jak zadać pytanie i jak wygląda praca informatyka. Dobry, znający przedmiot zlecenia informatyk zwykle na pierwszym spotkaniu opisuje szczegółowo jak wykona aplikacje, ile to zajmie, gdzie mogą pojawić się problemy oraz na kiedy rozwiązanie będzie gotowe. Osoba, która nie ma dużego doświadczenia, zwykle zaczyna od tego, że przygotuje dokumentację, umowy, harmonogram, a następnie oszacowuje czas z dużym zapasem, tak, aby mieć czas na nauczenie się wymaganych technologii. Kilka pytań o szczegóły demaskuje kogoś, kto chce się nauczyć a premiuje tych, którzy mają już gotowe rozwiązania i ich praca będzie polegała na zmianie szaty graficznej i drobnych poprawkach. Co ciekawe - mniej doświadczeni programiści zwykle cenią się znacznie wyżej niż Ci profesjonalni - prawdopodobnie na wszelki wypadek, gdyby musieli zadanie komuś zlecić.


Być może uda mi się oglądnąć drugą część jednego z lepszych filmów prezentujących wydarzenia z czasów drugiej wojny światowej o których prawie nie mówiono na lekcjach historii - "Ostateczne rozwiązanie" Franka Piersona. Film jest prezentowany w ramach Teatru Telewizji - jako premiera polska. To dziwne, bo film oglądałem już co najmniej dwa razy. Pierwszy raz zacząłem od połowy. Przełączając kanały akurat trafiłem na wypowiedź Eichmana. Akcja toczy się w jednym pomieszczeniu. Podobnie jak w "Rzezi" Polańskiego. Prowadzone dialogi są jednak zupełnie inne - twarda argumentacja, wpływ na decyzje innych, nie wypowiedziane groźby, szantaże oraz stłamszenie osób, które jako jedyne zachowały zdrowy rozsądek - to wszystko w bardzo dobrej obsadzie aktorskiej. Być zabrzmi to dziwnie, ale to również doskonały instruktaż dla polityków oraz osób, które dziwią się w jaki sposób podejmowane są decyzje, które nie mają racjonalnego uzasadnienia. Dyskusje o losach milionów ludzi toczą się w otoczce wykwintnej uczty. Zdjęcia kręcono w prawdziwych wnętrzach rezydencji w Wannsee gdzie odbyło się spotkanie w 1942 roku. Warto obejrzeć.

Zmieniony ( poniedziałek, 30 stycznia 2012 )
Obrazy PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, niedziela, 15 stycznia 2012   
Irytuje mnie mój edytor wpisów - to już po raz kolejny nacisnąłem coś niewłaściwie lub wygasła sesja ...i cały tekst trzeba pisać od początku. A wiadomo, że nigdy nie wyjdzie dwa razy tak samo.

Rano pojawiła się u mnie silna potrzeba sprawdzenia, czy autorka obrazu, który kupiłem kilka lat temu na allegro odniosła już światowy sukces. Sprawdzam to co kilka lat, mimo głosów słyszanych od innych osób, że mój obraz nie jest arcydziełem. Ja mimo wszystko podziwiam kontrastowe i doskonale dobrane kolory i mogę wpatrywać się w nie godzinami. Ale lubię też kontrastowe smaki - czekolada z papryką, herbata earl grey z mlekiem i kilka bardziej fantazyjnych kompozycji zależnych od nastroju.

Kilka lat temu miałem trudność z odszukaniem mojej artystki. Tym razem poszło łatwiej. Poczta email gromadzona od roku 1999 umożliwiła szybkie przypomnienie sobie nazwiska, a wyszukiwarka Google dość szybko pokazała rezultaty. Niestety, ale poszukiwana osoba nadal zajmuje się zarabianiem na sztuce użytkowej i jej portfolio nie jest zbyt bogate. Musze jeszcze poczekać, bo nadal wierzę, że kiedyś jej obrazy będą właściwie oceniane (czy to zbyt utopijna myśl?).

Link do strony autorki

Niestety otrzymałem update odnośnie nowej strony: Link do strony taty autorki
Teraz mój obraz nie wygląda już na coś unikalnego i ładnego - znika wśród seryjnej produkcji, ale poczekam, być może za kilka lat obrazy zaczną mieć własny wyraz i nie będą jedynie naśladowały innych prac. :(

Z obecnych prac podobają mi się:

nieco smutny:


Inspirowany (mocno inspirowany) twórczością artysty, którego ostatnio dość dobrze poznałem:Zmieniony ( niedziela, 15 stycznia 2012 )
<< |« start < « wstecz 11 12 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 100 - 104 z 104

Zobacz również: Dominikana, Zlotewakac, Sardynia
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.