Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Pachinko PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, środa, 08 sierpnia 2012   
Pachinko to bardzo popularna w Japonii gra automatowa. Przypomina pinball, z tym, że nie mamy przycisków i "łapek" do odbijania kulki, a tym co dzieje się na tablicy lub ekranie sterujemy przy pomocy specjalnej gałki.Tablica ustawiona jest pionowo. Do automatu wrzucamy metalowe kulki, które opadając uderzają w kolejne przeszkody i wpadają do różnych kieszeni. Każda przeszkoda to punkty doliczone do naszego konta. Obracając odpowiednio gałką możemy sterować przepływem i kierunkiem opadania kulek. Pachinko jest grą hazardową.Przy okazji eksplorowania zasad gry trafiłem na ciekawą reklamę .... czy nie przypomina ona nieco innego aktora, który przebywał w Japonii i nagrywał reklamy?Zmieniony ( środa, 08 sierpnia 2012 )
Odpowiedzi na wszystkie pytania PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, wtorek, 07 sierpnia 2012   
Niektóre pytania zawsze pozostaną bez odpowiedzi. Ale czasami odkrywamy, że "niektóre rzeczy wyglądają inaczej niż nam się wydawało". Pewne pomysły wydają się unikalne, do momentu, kiedy poznamy kolejne osoby, które mają te same marzenia lub plany.

Na Oceanie Spokojnym w Polinezji znajduje się grupa wysp Pitcairn o łącznej powierzchni 47km2 i zaludnieniu ok. 50 osób.
Jeśli wszystkie osoby o których planach słyszałem spełnią je - za kilka lat zaludnienie może wzrosnąć o kilka procent.

Ale zanim plany zostaną spełnione, warto zajrzeć na allegro i zakupić słoiczek miodu, albo zapoznać się z projektem młodych odkrywców z łódzkiej szkoły filmowej.Więcej o projekcie na Facebook

Zmieniony ( wtorek, 07 sierpnia 2012 )
Zjawiska paranormalne PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, poniedziałek, 06 sierpnia 2012   
Zjawiska pozornie paranormalne zwykle da się jakoś wytłumaczyć. Błyskające ognie na Mazurskich mokradłach lub spadające gwiazdy mają wyjaśnienia naukowe.

Upływające lato jest doskonałym momentem do obserwacji tego typu efektów w przyrodzie.

Już w najbliższy weekend, jak co roku, orbitę Ziemi przetnie rój Perseidów. Jest on widoczny od około połowy lipca każdego roku, ze szczytem aktywności pomiędzy 9 - 14 sierpnia. W tym roku księżyc będzie już prawie w nowiu, więc nie zakłóci oglądania. Pogoda również zapowiada się doskonale, więc nic nie powinno przeszkodzić nocnym obserwacjom.Najlepiej skierować wzrok na północno-wschodni horyzont, w okolice gwiazdozbioru Perseusza. W lokalizacji z pewnością mogą pomóc nowoczesne technologie, na przykład aplikacja dla iPada: GoSkyWatch, Star Walk lub Starmap. Na Androida poleam Google Sky Map.

Najwięcej "spadających gwiazd", które być może spełniają życzenia, można zobaczyć tuż przed świtem.

Osoby, które będą miały to szczęście, aby oglądać zjawisko w otoczeniu przyrody, mogą przy okazji słuchać cykania świerszczy i podziwiać robaczki świętojańskie - na zdjęciu poniżej.Podpis pod zdjęciem, z serwisu National Geographic jest wymowny: "The dream of the night of summer. Many Japanese visualize the dead's soul, seeing the light of a firefly. It is charmed by the light of a firefly as if it was seeing the momentary dream."

Zmieniony ( niedziela, 02 września 2012 )
all OR nothing PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, poniedziałek, 30 lipca 2012   
A tymczasem w Peru ... PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, niedziela, 29 lipca 2012   
W Peru grillują i zjadają świnki morskie. To prawie tak jak gdyby zjadali chomiki.
Czy to dobry powód, aby sprawdzić, czy można żyć nie jadząc mięsa ....

Okazuje się jednak, że sprawa nie jest tak banalna jak mogłoby się wydawać. W Peru świnki morskie zjada się od tysięcy lat - zostały one udomowione, tak jak nasze krowy czy kury i do czasu pojawienia się hiszpańskich konkwistadorów stanowiły główny składnik diety mięsnej.

Zaletą świnek jest bardzo niski koszt ich utrzymania, co jest istotne uwzględniając, że większość społeczeństwa Peru ma bardzo niskie dochody lub nie posiada ich wcale.

Zresztą "pożywienie" to nie jedyna rola świnek. Nadal są one wykorzystywane przez szamanów do diagnozowania chorób, a także stanowiły (w niektórych miejscach nadal stanowią) doskonały obiekt "kultu" i są święcone podczas specjalnej ceremonii, aby "nigdy nie zabrakło pożywienia". Jest tez specjalny "Guinea Pig Festival", kiedy świnki są przebierane i urządzane są konkursy z ich udziałem.


Doskonałym przykładem na rolę tych ssaków w kulturze regionu mogą stanowić 17wieczne malowidła. Hiszpanie krzewiąc Chrześcijaństwo dostarczyli z Europy obrazy i polecili, aby skopiować je i umieścić w kościołach. Efektem są wizje artystów m.in. w świątyniach w Limie i Cuzco - Ostatnia Wieczerza i Jezus z apostołami posilający się pieczoną świnka morską.Aby poprawić nieco humor po tych drastycznych informacjach, warto spojrzeć na twórczość kreatywnych grafików ... ciekawe...

Zmieniony ( poniedziałek, 30 lipca 2012 )
<< |« start < « wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 163 - 171 z 311

Zobacz również: Ustrzyki, Kolumbia, Ojcow
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.