Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Reklamy Apple PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, piątek, 08 marca 2013   
Reklamy Apple zwykle wyróżniają się na tle innych. Poniżej dwie, które ostatnio wpadły mi w oko. Nie są najnowsze, ale zostają w pamięci.Guernica PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, wtorek, 05 marca 2013   
Zachwycający się wielkim kwiecistym psem wygrzewającym się na słońcu przez Muzeum Guggenheima w Bilbao turyści często pomijają wyjątkowa atrakcję kraju Basków. Otóż kilkanaście kilometrów od Bilbao znajduje się miejscowość Guernica. Nazwa znana z pewnością osobom, które chociaż minimalnie otarły się o sztukę lub historię Europy XX wieku.

Dzieło miało upamiętniać ofiary miasta, zbombardowanego przez Luftwaffe wspierające w hiszpańskiej wojnie domowej reżim Franco.
Oryginał obrazu znajduje się w Muzeum Sztuki w Madrycie, jedna z kopii w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku, a kolejna właśnie w mieście Guernica - w Muzeum Pokoju.

Poza nazwą związaną z obrazem, miasto jest również centrum "baskijskiej wolności" w którym zbiera się tradycyjny baskijski parlament, w "cieniu" dębów Guerniki (Gernikako Arbola).
Zmieniony ( wtorek, 05 marca 2013 )
Podróż dookoła świata PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, poniedziałek, 04 marca 2013   
Zdjęcia na Instagram to nie zawsze jedzenie. Rosyjski fotograf, Murad Osmann wybrał się z podróż dookoła świata ze (a w zasadzie "za") swoją dziewczyną. Umieścił na swoim profilu na Instagram zestaw zdjęć. Bardzo symboliczne postrzeganie świata i podróży.


źródło: gencept.com

Zobaczpełną relację na: Instagram
Zmieniony ( poniedziałek, 04 marca 2013 )
Zamki z piasku PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
plusz.pl, niedziela, 03 marca 2013   
Przy odrobinie wytrwałości (i talentu), z piasku można wyrzeźbić naprawdę ciekawe rzeczy.


Ciekawostki tygodnia PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 1
plusz.pl, czwartek, 28 lutego 2013   
Pewne obiekty i wydarzenia kojarzą się z miejscami, które się odwiedza, bardziej niż inne. Oglądając zdjęcia, na podstawie drobnego szczegółu rozpoznajemy, gdzie fotografia została wykonana, mimo, że inne osoby mogłyby ją umieścić w dowolnym mieście na świecie.

Zmieniony ( czwartek, 28 lutego 2013 )
<< |« start < « wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 64 - 72 z 311

Zobacz również: Korsyka, Superk, Boliwia
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.