Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Start-ups PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, piątek, 13 stycznia 2012   
W związku z ożywioną dyskusją na temat poniedziałkowego debiutu na NC firmy Socializer postanowiłem przyjrzeć się bliżej osobie prezesa i działalności firmy.
Po debiucie firma zatrudniająca 30 osób będzie miała kapitalizację ponad 20 mln zł. Przy utrzymaniu obecnych marż oraz zysku wycena ta nie jest szokująca, ale warto zastanowić się, co tak naprawdę kupujemy.
Dość interesująca jest dyskusja w komentarzach pod wywiadem dla MediaFun - zastanawia mnie tylko, czy nie jest to dyskusja "sponsorowana".


Niestety szczegółowe informacje o firmie na FB można poznać dopiero kiedy ją polubimy - ciekawy sposób na zdobycie kolejnych fanów. http://www.facebook.com/Socializer.Polska

Przy okazji przeglądanie wyników wyszukiwania trafiłem również na wywiad sprzed roku, kiedy pojawiły się problemy z akceptacją wniosków złożonych do PARP. Obrazuje on w jaki sposób są przyznawane, oceniane i wykorzystywane dotacje z UE. Najciekawsze jest ostatnie 5 minut, gdzie zapowiadany jest płacz i fala upadłości dotowanych firm, które nie zdołają uzyskać odpowiedniego wskaźnika rentowności.
A na koniec jeszcze jeden wywiad o tym jak będzie (prawdopodobnie) wyglądał rynek social media za kilka lat.


Aktualizacja: o2 kupuje 30% udziałów w Socializer za 6,8 miliona i jednocześnie sprzedaje Brand Karma!
Zmieniony ( poniedziałek, 16 stycznia 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Kredyty, Ojcow, Dominikana
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.