Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Anna Karenina PDF Drukuj E-mail
Oceny: 1 / 1
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, sobota, 14 stycznia 2012   
Pod koniec roku w kinach pojawi się nowa ekranizacja powieści Lwa Tołstoja - Anna Karenina. W roli tytułowej wystąpi Keira Knightley. Rola ta budzi kontrowersje.

Obejrzałem wersję z Sophie Marceau. Film z 1997 roku niestety nie wywarł na mnie wrażenia. Być może to celowy zamysł reżysera, zdjęcia kręcone w Rosji albo słaba kopia sprawiły, że film wydawał się dość chaotyczny i starszy niż jest w rzeczywistości.

Polecam obejrzenie pierwszej sceny - zima, las i uciekający przed wilkami. Taki motyw pojawia się często w snach, a w pierwszych minutach filmu pojawia się jego interpretacja.


Knightley jest ładną aktorką, ale jej umiejętności przez wiele osób uważane są za co najmniej niewystarczające do odegrania osoby pełnej wewnętrznych emocji. Być może będzie to najważniejsza rola w jej życiu. Szaleństwo i obłęd miała już okazję zagrać w Niebezpiecznej metodzie, a nieszczęśliwie zakochaną w roli Lary w Doktorze Żywago, jednak role te nie dają pewności, że w nowym filmie odniesie sukces, ale z pewnością nie pozwalają też stwierdzić, że aktorka gra tylko role młodych i naiwnych towarzyszek przystojnych piratów.Zastanawiam się jak oceniana byłaby Eva Green, gdyby to ona miała zagrać Annę. Urodą zdecydowanie pasuje do tej roli - ciemne włosy, brązowe oczy, wyraźne emocje. U Sophie Marceau była jednak charakterystyczna grzywka, którą może być trudno odtworzyć. Pomyślę, kogo jeszcze widziałbym w tej roli ...


Zmieniony ( niedziela, 20 października 2013 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Kredyty, Kolumbia, Iwonicz
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.