Start arrow Pożyteczne informacje arrow Spostrzeżenia dnia dzisiejszego
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Spostrzeżenia dnia dzisiejszego PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, czwartek, 26 stycznia 2012   
Dzisiejszy dzień jest wyjątkowo wypełniony zadaniami. Pojawiło się jednak kilka ciekawostek, które warto odnotować jako inspirację do zbadania w przyszłości.

Pierwsza z nich to interaktywny ... audiobook. Wstępna analiza pokazuje, że wydany przez audioteka.pl audiobook jest interaktywny w wersji na smartfony, a wersja na urządzenia mniej 'inteligentne' to zwykły audiobook. Muszę to zbadać, szczególnie, że tytuł opowieści brzmi zachęcająco.
Audiobook: 1812: Serce zimy - Interaktywny Audiobook (dla Android). Istnieje również wersja na PC i Symbiana, ale co zaskakuje nie ma wersji na iPhone. Jestem ciekawy czy ten pomysł ma szansę odnieść sukces, o najmniej taki jak gry typu Heavy Rain, które są lubiane przez wiele inteligentnych i dojrzałych osób.


Druga ciekawostką dnia jest ogłoszona niedawno przez Google nowa polityka prywatności. Usankcjonowuje to o czym większość użytkowników wie od dawna. Google będzie używało informacji z wyszukiwarki, książki kontaktów, profilu google+, dokumentów google, poczty, zdjęć oraz innych zasobów, które powierzymy Google. No cóż - kiedyś należało to powiedzieć. W ogłoszeniu podoba mi się wyjątkowo marketingowy język - Drogi użytkowniku, wszystko co robimy, robimy dla Twojego dobra.
If you're signed into Google, we can do things like suggest search queries – or tailor your search results – based on the interests you've expressed in Google+, Gmail, and YouTube. We'll better understand which version of Pink or Jaguar you're searching for and get you those results faster.

When you post or create a document online, you often want others to see and contribute. By remembering the contact information of the people you want to share with, we make it easy for you to share in any Google product or service with minimal clicks and errorsI jeszcze darmowy program do mapowania myśli. Doskonałe narzędzie, które pomaga w self-insipiracji, jeśli nie mamy drugiej osoby, która może nam w danej chwili pomóc wygenerować nowe spojrzenie na określony temat. Czasami rozrysowanie problemu znacznie go upraszcza i pozwala ustalić co jest kluczowe, a jakie aspekty można pominąć. Mind mapy nie są już tak modne jak kilka lat temu, ale mogą być doskonałym uzupełnieniem lub odmianą przy rozwiązywaniu zadań wymagających kreatywności.
http://freemind.sourceforge.net/wiki/index.php/Main_Page

Zmieniony ( czwartek, 26 stycznia 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Paragwaj, Niedzica, Lotwa
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.