Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Współdzielenie PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, sobota, 28 stycznia 2012   
Zainspirowany poznanymi ostatnio aplikacjami do dzielenia się treścią postanowiłem bliżej przyjrzeć się aplikacjom do szybkiej publikacji zdjęć. Niestety, zmiany w polityce Google oraz powiązanie konta Picasa z profilem Google+, a także liczne powiadomienia o opublikowaniu fotografii trafiające do subskrybentów, zniechęcają do użycia tego programu jako repozytorium zdjęć.
Przyjrzałem się więc aplikacji Instagram. Aplikacje z przedrostkiem "Insta" zdobyły już wcześniej moją sympatię, a o Instagram, który został uruchomiony w październiku 2010 nadal nie przestaje się pisać.

Prosta aplikacja stworzona przez 6 osób w krótkim czasie zdobyła ponad 12 milionów użytkowników, którzy opublikowali ponad 250 milionów zdjęć. Po pierwsze podejście do aplikacji, kilka miesięcy temu, nie zauważyłem w niej niczego niezwykłego. Wybieramy zdjęcie, kadrujemy, dodajemy filtr i publikujemy. Możemy tez wrzucić na Facebook, wysłać mailem lub opublikować na jednym z kilku serwisów społecznościowych. Wydaje się, że wiele tych cech zawartych jest w innych programach, a jednak to Instagram jest popularny. Prawdopodobnie o sukcesie zdecydowała łatwość użycia, prosta aplikacja filtrów oraz ... dobry marketing w social media.

Oprócz podglądu w iPhone jest też wersja webowa profilu - http://web.stagram.com. Można również wykorzystać stream RSS do powiadomień o nowo umieszczonych zdjęciach.

Zagadka: Co przedstawia zdjęcie obok?
Zmieniony ( środa, 01 lutego 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Hawaje, Andama, Ojcow
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.