Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Day at work PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, poniedziałek, 30 stycznia 2012   
Dzisiejszy dzień poświęciłem w całości pracy - nie była to praca "z obowiązku", ale taka dająca przyjemność i pozwalająca na zaspokojenie potrzeby zrealizowania pewnych zadań i wyczyszczenia kalendarza zadań oczekujących. Dodatkowo zainteresowałem się kilkoma nowymi technologiami - aplikacjami na Facebook. Rozmowa z informatykami oferującymi doskonałe i unikalne rozwiązania bywa czasami zabawna - wystarczy wiedzieć jak zadać pytanie i jak wygląda praca informatyka. Dobry, znający przedmiot zlecenia informatyk zwykle na pierwszym spotkaniu opisuje szczegółowo jak wykona aplikacje, ile to zajmie, gdzie mogą pojawić się problemy oraz na kiedy rozwiązanie będzie gotowe. Osoba, która nie ma dużego doświadczenia, zwykle zaczyna od tego, że przygotuje dokumentację, umowy, harmonogram, a następnie oszacowuje czas z dużym zapasem, tak, aby mieć czas na nauczenie się wymaganych technologii. Kilka pytań o szczegóły demaskuje kogoś, kto chce się nauczyć a premiuje tych, którzy mają już gotowe rozwiązania i ich praca będzie polegała na zmianie szaty graficznej i drobnych poprawkach. Co ciekawe - mniej doświadczeni programiści zwykle cenią się znacznie wyżej niż Ci profesjonalni - prawdopodobnie na wszelki wypadek, gdyby musieli zadanie komuś zlecić.


Być może uda mi się oglądnąć drugą część jednego z lepszych filmów prezentujących wydarzenia z czasów drugiej wojny światowej o których prawie nie mówiono na lekcjach historii - "Ostateczne rozwiązanie" Franka Piersona. Film jest prezentowany w ramach Teatru Telewizji - jako premiera polska. To dziwne, bo film oglądałem już co najmniej dwa razy. Pierwszy raz zacząłem od połowy. Przełączając kanały akurat trafiłem na wypowiedź Eichmana. Akcja toczy się w jednym pomieszczeniu. Podobnie jak w "Rzezi" Polańskiego. Prowadzone dialogi są jednak zupełnie inne - twarda argumentacja, wpływ na decyzje innych, nie wypowiedziane groźby, szantaże oraz stłamszenie osób, które jako jedyne zachowały zdrowy rozsądek - to wszystko w bardzo dobrej obsadzie aktorskiej. Być zabrzmi to dziwnie, ale to również doskonały instruktaż dla polityków oraz osób, które dziwią się w jaki sposób podejmowane są decyzje, które nie mają racjonalnego uzasadnienia. Dyskusje o losach milionów ludzi toczą się w otoczce wykwintnej uczty. Zdjęcia kręcono w prawdziwych wnętrzach rezydencji w Wannsee gdzie odbyło się spotkanie w 1942 roku. Warto obejrzeć.

Zmieniony ( poniedziałek, 30 stycznia 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Andama, Zlotewakac, Kredyty
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.