Start arrow Sztuka arrow Rzeź - product placement
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Rzeź - product placement PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 1
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, czwartek, 02 lutego 2012   
W dniu dzisiejszym miałem okazję oglądnąć w kinie Rzeź. O filmie napisano i powiedziano już bardzo dużo. Dla mnie to bardzo dobre obnażenie ludzkiej hipokryzji, sztucznych konwenansów i obłudy. Rewelacyjny Christoper Waltz. Jego “rżący” śmiech w kontraście do “szanowanego” zawodu prawnika - doskonały. Z pewnością film jest nawiązaniem do zupełnie abstrakcyjnej z perspektywy czasu sytuacji zamkniętego w willi Polańskiego i setek tysięcy komentatorów tego co zrobił, jak zrobił oraz czy jest winny i jak opisać jego winę. To również przedstawienie jak łatwo można zbyt szybko wyrobić sobie opinie o ludziach na podstawie pierwszego wrażenia - wrażenia, które bywa często mylne. Ludzie zamknięci w pewnym środowisku dostosowują się do otoczenia i często zachowują się niezgodnie ze swoimi rzeczywistymi potrzebami. Często ich zachowanie jest zupełnie odmienne od tego jak postrzegani są na co dzień, przez pryzmat wykształcenia, stroju i zawodu. Szkoda, że jedynymi pozytywnymi filmu bohaterami są dzieci oraz .. chomik, który z radością wyrwał się z tej “klatki” iluzji i zakamuflowanych relacji międzyludzkich :)

Film oglądnąłem od napisów początkowych do ostatniego napisu końcowego. W połowie napisów wymienione są nazwiska dwóch osób, które były odpowiedzialne w filmie za product placement (czyli polskie “lokowanie produktów”). Zauważyłem reklamy Coca Coli, 18 letniej szkockiej whisky, 3 marek cygar, telefonu firmy RIM, albumów Bacona i Kokoschki. Zakładam, że tulipany nie były lokowane, szarlotka jabłkowo-gruszkowa chyba też nie, ale... mam już wątpliwości co do chomika :) Wychodząc z kina przechodziłem obok sklepu zoologicznego. Na wystawie, wyraźnie wyeksponowany mieszka … chomik - prawie taki sam jak w filmie. Czy były jeszcze jakieś produkty których nie dostrzegłem?
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Andama, Dominikana, Kredyty
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.