Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Wynalazki PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, sobota, 04 lutego 2012   
W dniu dzisiejszym moją uwagę zwróciły:

Reklamy na MTV. Nie wiem, czy ktoś jeszcze zwraca uwagę na reklamy Burger Kinga, które są nadawane bezpośrednio po reklamie programu "I used to be fat". Przypomina mi to wystawę o zdrowym żywieniu w Science Center w Los Angeles. Dzieci, które intensywnie poznawały zasady zdrowego żywienia oraz zasady przygotowywania zbilansowanych posiłków wychodząc z budynku zatrzymywały się w jedynej czynnej restauracji - McDonalds :)

Być może to właśnie marketing i sztuka zaprezentowania produktu, jest w obecnych czasach kluczowa. Słyszymy o debiutach giełdowych firm, które powstały kilka miesięcy temu i mają kapitalizację większą, niż nie jedna firma z kilkunastoletnią historią. Do tego prezes właśnie kończy studia. Co powiecie jednak na prezesa 16 letniego - i to z doskonałym PR (nie chodzi o PageRank :) i znajomością branży w której startuje jego firma?Aplikację zainstalowałem. Rzeczywiście interesująca idea. Znacznie przyspiesza wyszukiwanie i przygotowuje zwięzłe podsumowanie strony internetowej, ale jeśli ograniczymy się jedynie do podsumowania i wyrwanych z kontekstu zdań, nasza wiedza może być zupełnie niezgodna z rzeczywistością. Sprawdźcie sami, jakie podsumowanie generowane jest o znanych wam stronach.
Ciekawe, że dla polskich portali serwisowi Summly nie udało się przygotować podsumowania. Z komunikatu aplikacji wynika, że zawierają zbyt mało (mniej niż 500 słów). Z mojej analizy wynika, że aplikacja nie radzi sobie wystarczająco dobrze z zaawansowanym kodem stron i zamiast treści pobiera pliki skryptów. Nie zmienia to jednak faktu, że 16 letni prezes stwierdził, że Google w niewłaściwy sposób prezentuje "podgląd" stron w wyszukiwaniu dynamicznym - używa obrazków, zamiast prezentować zwięzły opis.

Kolejnym start-upem, z równie interesującym prezesem jest http://makerbot.com

Firma wyprodukowała i sprzedaje w dość przystępnej cenie (ok 1700 USD) domowe drukarki 3d. Na jednym z filmów YouTube widać jak w ciągu godziny możemy wydrukować cobie w domu plastikową oprawę do świetlówki. Ja mam zepsute uchwyty do żaluzji. Taka drukarka rozwiązałaby problem błyskawicznie.Podoba mi się jeden z komentarzy do prezentacji Makerbota na Youtube. "To ja teraz kupię sobie makerbota i wydrukuję na nim ... kolejne makerboty" :) Niestety, urządzenie umożliwia na razie "drukowanie" jedynie z plastiku, a "wkłady z tuszem" są dość drogie.

Zmieniony ( sobota, 04 lutego 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Zlotewakac, Dominikana, Kolumbia
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.