Start arrow Sztuka arrow Opowieści biblijne
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Opowieści biblijne PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, wtorek, 29 maja 2012   
Ostatnie wydarzenia w teatrach i galeriach zupełnie nie zapowiadają końca sezonu. Co prawda Noc Muzeów, tak chętnie "eksplorowana" przez amatorów grupowych spacerów po mieście i unikana przez osoby, które nie lubią tłumów, została zaliczona przez media do udanych imprez kulturalnych, nie wolno jednak zapominać, że poza tym wydarzeniem, oferta "dla zmysłów" jest również bardzo bogata.

Kilkanaście dni temu miałem okazję zobaczyć interesujący balet. Trzy przedstawienia pod wspólnym tytułem "Opowieści biblijne".Pomimo niezbyt przychylnej recenzji zamieszczonej po premierze w jednej z gazet, zdecydowałem się osobiście zweryfikować i porównać moje wrażenia z odczuciami krytyka.

Balety "Syn marnotrawny" w choreografii George'a Balanchine'a, "Kain i Abel" w choreografii Emila Wesołowskiego oraz "Sześć skrzydeł aniołów" Jacka Przybyłowicza oglądało się z przyjemnością. Co prawda zgadzam się z recenzją, że pozornie najciekawsza część, czyli "Syn Marnotrawny" z muzyką Siergieja Prokofiewa był dla przeciętnego widza najsłabszym elementem wieczoru, ale dwa kolejne występy w zupełności zrekompensowały tą niedoskonałość.
W nowoczesnej wersji "Kaina i Abla" tancerze dostarczyli wyjątkowych wrażeń wizualnych, a w "Sześciu skrzydłach aniołów" doskonała muzyka barokowa uzupełniła wrażenia akustyczne. Dodatkową przyjemność sprawił występ jedynej znanej mi z innych spektakli tancerki, Marty Fiedler.

Nie wiem, czy przedstawienie będzie również grane w kolejnym sezonie, ale z pewnością miłośnicy baletu powinni zarezerwować 3 godziny i wcześniej zakupić dobre miejscówki. Naprawdę warto.

Zmieniony ( wtorek, 29 maja 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Majorka, Paragwaj, Niedzica
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.