Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Roland Garros PDF Drukuj E-mail
Oceny: 4 / 3
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, piątek, 01 czerwca 2012   
Dzisiejszy dzień na kortach Roland Garros nie dostarczył już tak spektakularnych wydarzeń jak przegrana obydwu sióstr Williams w grze pojedynczej. Niemniej jednak nie było też nudno. Urszula Radwańska niestety przegrała z Petrą Kvitovą na korcie Suzanne Lenglen, ale Rafael Nadal dość łatwo poradził sobie po południu na tym samym korcie z Denisem Istominem.

Z punktu widzenia Polaków ważne mecze odbyły się na "outside courts". Na korcie 16 w deblu Łukasz Kubot wygrał w dwóch setach z parą francuską, a na korcie 14 mogliśmy oglądać pasjonującą walkę pary A.Radwańska/A.Kerber z Włoszkami, Flavią Pennetta i Francescą Schiavone. Wieczorny mecz był wyjątkowo zacięty i wyrównany. Dopiero w trzecim secie para polsko-niemiecka przy remisie w setach i wyniku 5:0 zdołała wygrać trzy kolejne serwisy. Niestety partnerce Polki nie wystarczyło sił, aby nawiązać równorzędną walkę ze znacznie bardziej doświadczoną Flavią Pennetta. Zawodniczka ta zdecydowanie wyróżniała się siłą i dokładnością uderzeń oraz wyjątkową wytrzymałością. Jako jedyna do końca meczu powstrzymywała się przed wydawaniem okrzyków przy odbiciu piłki - pojawiły się one dopiero przy kilku długich wymianach w końcówce trzeciego seta.

Dzień na kortach był również wyjątkowo udany dzięki niezbyt upalnej pogodzie. Jutro z pewnością wydarzeniem dnia może stać się mecz Agnieszki Radwańskiej ze Svetlaną Kuznetsovą.

Plan odwiedzenia wszystkich turniejów Wielkiego Szlema można uznać za zrealizowany w 25 procentach.

I jeszcze ciekawostka - z bliska Rafael Nadal nie jest tak przystojny jak na reklamach.

...
Zmieniony ( piątek, 01 czerwca 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Luksemburg, Andama, Iwonicz
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.