Start arrow Sztuka arrow Rozpoznawanie rzeczy ważnych
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Rozpoznawanie rzeczy ważnych PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 2
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, niedziela, 03 czerwca 2012   
Niewiele osób ma zdolność rozpoznawania rzeczy naprawdę ważnych. Dobrą ilustracją może być sposób w jaki ludzie traktują sztukę - szczególnie w muzeach, w których są tylko dlatego, aby dodać je do listy miejsc "zaliczonych".

Co prawda rzeczy ważne i wartościowe nie zawsze są tożsame, ale zupełny brak zainteresowania obrazami, o których w ciągu ostatnich kilku miesięcy było wyjątkowo głośno, może świadczyć o tym jak wysoki jest poziom wiedzy (lub ignorancji) wśród osób oglądających wystawy.

Chociaż ... być może przeceniamy wartość pieniędzy, a zwiedzającym podoba się co innego niż kolekcjonerom. Szczególnie, kiedy to tylko jeden z obrazów serii, a obok wiszą setki dzieł znacznie bardziej oddziałujących na zmysły.

Przy okazji warto też wspomnieć o innych ważnych rzeczach, które mogą być odpowiednio opisane jedynie poprzez przekaz artystyczny - zarówno malarstwo jak i muzykę, szczególnie, kiedy są prezentowane na jednej wystawie - "Debussy, la musique et les arts".Muszę dokładnie sprawdzić, czy melancholijne dzieła Muncha rzeczywiście lepiej ogląda się przy muzyce Debussyego.

...
Zmieniony ( niedziela, 03 czerwca 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Sardynia, Zlotewakac, Luksemburg
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.