Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
"Dochodząc do TAK" PDF Drukuj E-mail
Oceny: 2 / 2
KiepskiBardzo dobry 
plusz, czwartek, 06 stycznia 2005   
autorzy: Roger Fisher, William Ury

Wśród wielu lektur, czasami zdarzają się takie, których treścią chcemy podzielić się z innymi osobami. Niedawno wypożyczyłem bardzo interesującą książkę z naszej biblioteki. Zawarte w niej treści są na tyle uniwersalne, że każdy z nas powinien się z nimi zapoznać i przemyśleć prezentowanie przez autora tezy. "Dochodząc do TAK - Negocjowanie bez poddawania się" autorstwa Rogera Fishera i Williama Ury opisuje szeroko pojęty temat prowadzenia negocjacji.

Negocjacje to nie tylko spotkania biznesowe grup negocjacyjnych lub rządów państw.To również każda rozmowa z szefem, podwładnym, partnerem, dzieckiem, sprzedawcą, w której każda ze stron prezentuje nieco inne spojrzenie na omawiane sprawy.Często takie rozmowy kończą się kłótnią, a osoba patrząca z boku dziwi się, że obie strony się kłócą, mimo, że dążą do tego samego celu.Opisywana książka daje wskazówki, jak prowadzić rozmowy w taki sposób, aby zakończyły się one wypracowaniem wspólnego rozwiązania. Rozwiązanie takie nie może być również, co bardzo istotne, krzywdzące dla żadnej ze stron - nawet z perspektywy czasu.

Poniżej cytat z okładki

Książka podpowiada jak:

  • oddzielić ludzi od problemu,
  • koncentrować się na interesach, a nie na stanowiskach,
  • ustalić wspólne cele na początku negocjacji,
  • wspólnie wypracować rozwiązania satysfakcjonujące obie strony,
  • skutecznie negocjować z tymi, którzy są silniejsi, odmawiają gry zgodnej z regułami lub stosują "brudne" chwyty.
Zmieniony ( poniedziałek, 31 stycznia 2005 )
« wstecz

Zobacz również: Korsyka, Paragwaj, Sardynia
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.