Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Zasady PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, sobota, 16 czerwca 2012   
Niestety, ale nie udało się. Grali dobrze, ale to nie wystarczyło. Wiele osób zastanawia się, dlaczego do kolejnej fazy turnieju przechodzą Grecy, a nie Rosja, która strzeliła Czechom fantastyczne 4 bramki.Wydawało się, że 22 czerwca na stadionie w Gdańsku będzie można oglądnąć wyjątkowo ciekawy mecz Niemcy-Rosja.

Wystarczy spojrzeć na zasad awansu. Jeśli dwie drużyny mają tyle samo punktów, najpierw sprawdzany jest wynik meczu pomiędzy nimi, a jeśli był remis, sprawdzany jest bilans bramek w całym turnieju.
A więc Grecy zwyciężając z Rosją zapewnili sobie 4 punkty i awans. Gratulacje

Sprawdź pozostałe zasady awansu ... Gdy dwie drużyny mają tyle samo punktów, rozpatruje się: 1) Liczba punktów zdobytych przez drużyny w bezpośrednim meczu rozegranym między nimi 2) Bilans bramek obu drużyn, z uwzględnieniem wszystkich meczów w grupie 3) Liczba strzelonych bramek przez obie drużyny we wszystkich meczach w grupie 4) Współczynnik UEFA z eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej 2008, eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej 2010, eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012 oraz z mistrzostw Europy w piłce nożnej 2008, mistrzostw świata w piłce nożnej 2010. 5) Zachowanie drużyn pod względem fair play (w finałach mistrzostw); 6) losowanie Jest jednak wyjątek, jeśli dwie drużyny, które mają taką samą liczbę punktów i taki sam bilans bramkowy, grają w ostatnim meczu grupowym pomiędzy sobą i mecz kończy się remisem, wówczas zarządza się konkurs rzutów karnych. Gdy trzy drużyny mają tyle samo punktów, rozpatruje się: 1) Liczba punktów zdobytych przez drużyny w bezpośrednich meczach rozegranych między nimi. 2) Bilans bramek drużyn z uwzględnieniem meczów, które rozegrały one między sobą. 3) Liczba strzelonych bramek przez drużyny – również w meczach, które rozegrały między sobą. 4) Jeżeli po rozpatrzeniu punktów 1-3 dwie drużyny ciągle zajmują ex-aequo jedno miejsce, punkty 1) do 3) rozpatruje się ponownie dla tych dwóch drużyn, aby ostatecznie ustalić ich pozycje w grupie. Jeśli ta procedura nie wyłoni zwycięzcy, stosuje się po kolei punkty od 5 do 9. 5) Bilans bramek obu drużyn, z uwzględnieniem wszystkich meczów w grupie. 6) Liczba strzelonych bramek przez obie drużyny we wszystkich meczach w grupie. 7) Współczynnik UEFA z eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej 2008, eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej 2010, eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012 oraz z mistrzostw Europy w piłce nożnej 2008, mistrzostw świata w piłce nożnej 2010. 8) Zachowanie drużyn pod względem fair play (w finałach mistrzostw). 9) Losowanie.
Zmieniony ( niedziela, 17 czerwca 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Andama, Dominikana, Argentyna
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.