Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Zjawiska paranormalne PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, poniedziałek, 06 sierpnia 2012   
Zjawiska pozornie paranormalne zwykle da się jakoś wytłumaczyć. Błyskające ognie na Mazurskich mokradłach lub spadające gwiazdy mają wyjaśnienia naukowe.

Upływające lato jest doskonałym momentem do obserwacji tego typu efektów w przyrodzie.

Już w najbliższy weekend, jak co roku, orbitę Ziemi przetnie rój Perseidów. Jest on widoczny od około połowy lipca każdego roku, ze szczytem aktywności pomiędzy 9 - 14 sierpnia. W tym roku księżyc będzie już prawie w nowiu, więc nie zakłóci oglądania. Pogoda również zapowiada się doskonale, więc nic nie powinno przeszkodzić nocnym obserwacjom.Najlepiej skierować wzrok na północno-wschodni horyzont, w okolice gwiazdozbioru Perseusza. W lokalizacji z pewnością mogą pomóc nowoczesne technologie, na przykład aplikacja dla iPada: GoSkyWatch, Star Walk lub Starmap. Na Androida poleam Google Sky Map.

Najwięcej "spadających gwiazd", które być może spełniają życzenia, można zobaczyć tuż przed świtem.

Osoby, które będą miały to szczęście, aby oglądać zjawisko w otoczeniu przyrody, mogą przy okazji słuchać cykania świerszczy i podziwiać robaczki świętojańskie - na zdjęciu poniżej.Podpis pod zdjęciem, z serwisu National Geographic jest wymowny: "The dream of the night of summer. Many Japanese visualize the dead's soul, seeing the light of a firefly. It is charmed by the light of a firefly as if it was seeing the momentary dream."

Zmieniony ( niedziela, 02 września 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Kredyty, Sardynia, Lotwa
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.