Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Alior Sync PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, poniedziałek, 03 września 2012   
Wiele złego napisano już o ofercie Alior Sync. Postanowiłem sprawdzić jak opinie innych osób maja się do rzeczywistości - szczególnie byłem zainteresowany możliwością otwarcia konta w ciągu kilku godzin, bez podpisywania umów, błyskawicznymi przelewami w ramach darmowego konta, darmowymi kontami walutowymi dla których jest bezpłatna karta i bezpłatnie księgowane zagraniczne przelewy przychodzące, bezpłatne przelewy europejskie oraz rabatem 5% na zakupy internetowe. Biorąc pod uwagę jak wiele zakupów robi się obecnie przez internet, może to być wymierna korzyść finansowa.

Szczerze mówiąc byłem mile zaskoczony, że otwarcie rachunku jest tak proste. Wypełniamy krótki i czytelny formularz wykonujemy przelew z innego banku i nasze konto jest aktywowane. Przelew służy weryfikacji adresu zameldowania - Alior zakłada, że skoro inny bank już wcześniej sprawdził dane, to oni nie muszą tego robić.
Dodatkowo, po zaksięgowaniu naszego przelewu bank "odsyła" 1 grosz na rachunek wyjściowy, a w tytule przelewu dostarczony jest login do konta. Przy pierwszym logowaniu otrzymujemy na zarejestrowany numer telefonu kod SMS, który umożliwia ustalenie nowego hasła do systemu. Bardzo ciekawe rozwiązanie.

Biorąc pod uwagę, ze wniosek o otwarcie rachunku złożyłem w niedzielę wieczorem, a w poniedziałek w południe rachunek jest już aktywny i funkcjonalny, uważam to za rewolucyjne rozwiązanie.

Przy okazji testów zwróciłem również uwagę na funkcję "autouzupełniania konta". Istnieje możliwość zdefiniowania jaka kwota powinna być stale dostępna na rachunku bieżącym (oprocentowanym 0,1%) a nadwyżka będzie przelewana na konto oszczędnościowe (4,35%). Kiedy na rachunku bieżącym saldo spadnie poniżej zdefiniowanej sumy, system automatycznie uzupełni je do pierwotnego poziomu, korzystając ze zgromadzonych oszczędności. Moją wątpliwość budzą jednak opłaty za przelewy - przy każdym zasileniu (poza pierwszym) z naszego rachunku pobrana zostanie opłata 1zł - a więc dla osób, które zwracają uwagę na opłaty na rachunkach, takie kilkukrotne zasilenie może być droższe niż korzyści wynikające ze zwiększonego oprocentowania.

Po pierwszym dniu interakcji z bankiem mam jedynie uwagę do interfejsu - bank zdecydowanie zaoszczędził na grafiku oraz programistach. Szata graficzna wygląda znacznie gorzej niż nie jeden gotowy szablon opensource. Funkcje jQuery działają wolno, a jakość kodu pozostawia wiele do życzenia. Ciekawe jak bank poradzi sobie za kilka lat z nowymi wersjami bibliotek, które będą zoptymalizowane dla nowych przeglądarek.

Wkrótce zamierzam przetestować przelewy na Facebook, autoryzację przy użyciu Mobilnego Tokena oraz integrację z systemem Paypal.

Ogólne wrażenie, po pominięciu interfejsu, jest dość pozytywne. A uwzględniając korzyści finansowe, mogę polecić przetestowanie konta - to nic nie kosztuje, a zwrot 5% wydatków oraz możliwość płatności naklejką zbliżeniową, którą możemy nakleić na telefon z pewnością są ciekawymi funkcjami.

Zmieniony ( wtorek, 04 września 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Andama, Korsyka, Superk
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.