Start arrow Polecane książki arrow Zarządzanie zmianą i okresem przejściowym
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Zarządzanie zmianą i okresem przejściowym PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz, piątek, 21 stycznia 2005   

W związku z potrzebą odświeżenia wiedzy z zakresu zarządzania zmianą poprosiłem o wyszukanie w bibliotece książek, które poruszają ten temat. Z publikacjami tego typu spotkałem się również w trakcie dotychczasowej edukacji, ale nigdy temat ten nie wydawał się łatwy i przystępny.

Okazuje się jednak, że nawet tak złożone zagadnienie może zostać przedstawione w sposób zrozumiały, łatwo przekładalny na rzeczywistość oraz przyswajalny.

W bibliotece wyszukałem książkę „Zarządzanie zmianą i okresem przejściowym” z serii Harvard Business Essentials. Jak wskazuje nazwa serii, publikacja ta porusza najważniejsze aspekty zarządzania zmianą: definicję zmiany, możliwe sposoby opisania zmiany oraz metody zarządzania tym procesem.
Książka zawiera bardzo dużo przykładów i doświadczeń takich gigantów jak GE, Wal-Mart i kilku mniejszych.
Oczywiście zgromadzona w ten sposób wiedza to nie szczegółowy podręcznik, a jedynie możliwość usystematyzowania pewnej wiedzy. Polecam jednak zdecydowanie lekturę – zajęła mi ona ok. 4 godzin i mocno zapada w pamięć. Szczególnie warto przypomnieć sobie ten obszar zarządzania, jeżeli czekają nas zmiany – a dynamicznie rozwijające się firmy, stale powinny poprawiać elementy, które jeszcze nie funkcjonują w sposób maksymalnie efektywny.


Dodatkowo rada: miałem również okazję zetknąć się z książką „Zarządzanie zmianą” autorstwa Liz Clarke. W mojej subiektywnej ocenie ta książka nie nadaje się do czytania, a sposób przedstawienia wiedzy może jedynie zniechęcać do jej stosowania. Ale być może to tyko kwestia „gustu”.

Zmieniony ( niedziela, 08 stycznia 2006 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Boliwia, Paragwaj, Iwonicz
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.