Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Przyjemności PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, poniedziałek, 18 lutego 2013   
Wiele rzeczy, które nas otacz, może sprawiać wyjątkową przyjemność, jeśli tylko je zidentyfikujemy i odpowiednio nazwiemy. Taką przyjemnością może być sobotni rytuał picia kawy, jedzenia sernika i czytanie gazety w ulubionej kawiarni, albo poranny jogging.

Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że kiedy tylko mam okazję, bardzo trudno jest mnie na mówić do rezygnacji z pewnych czynności, które z pozoru wydają się zupełnie zwyczajne.
Z pewnością do takowych należy zaliczyć kanapkę klubową, zamówioną wieczorem do pokoju oraz poranne śniadanie w hotelowej restauracji.Lubie też fotografować ciekawe wystawy sklepowe i próbować nowych smaków. Poniżej lody o smakach: niebieskich fiołków, sera roquefor, karmelizowanego sera koziego, różanym, czarnego atramentu kałamarnic oraz wątróbek z kaczki :) Lody nie były zbyt dobre i szczerze mówiąc poza serem roquefor nie poleciłbym ich innym do spróbowania :)

Zawsze mnie zastanawia, jak to jest, że w Polsce trudno jest pokazać z czego zrobiona jest szynka, a w innych krajach jest to norma. Być może to jest nadchodzący trend...


I jeszcze informacja dla osób ciekawych świata - szynkę 'jamon iberico' robi się z czarnych świnek 'iberyjskich' lub z krzyżówek, ale 75% genów musi pochodzić od gatunku tych świnek.
Zmieniony ( poniedziałek, 18 lutego 2013 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Sardynia, Luksemburg, Ustrzyki
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.