Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Tymczasowość PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 1
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, poniedziałek, 25 lutego 2013   
Czy bardziej podoba nam się to, co zobaczyło wiele osób i wytyczono dla nas odpowiednie ścieżki zwiedzania, czy może ładniejsze jest to, co mogą zobaczyć jedynie nielicznie i tylko w określonym czasie?
Co prawda doceniam "kunszt" dzieł umieszczonych w Guggenheim Museum w Bilbao, bardzo żałuję, że o kilka dni spóźniłem się na wystawę Fernando Botero, która miała miejsce w Muzeum Sztuki w tymże samym mieście, ale z pewnością to co zapamiętam wyjątkowo długo, to rodzaj rzeźby utworzonej na piasku.

Nawiązuje ona z pewnością do twórczości Miro, a autor przez kilkanaście dni dbał o to, aby piasek nie wysechł i nie rozsypał się. Co kilka godzin rzeźba była "podlewana" i udoskonalana. Niestety - niespodziewany o tej porze roku śnieg i intensywny deszcz przywróciły piasek do stanu sprzed ingerencji artystycznej i cały proces będzie musiał rozpocząć się na nowo. Sądzę, że może powstać coś jeszcze bardziej interesującego - czekam z niecierpliwością.


Zmieniony ( poniedziałek, 25 lutego 2013 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Zlotewakac, Superk, Paragwaj
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.