Start arrow Sztuka arrow Sen nocy letniej
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Sen nocy letniej PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, sobota, 16 marca 2013   
Najnowsze przedstawienie w Operze Narodowej z pewnością zasługuje na szczególną uwagę. To nie tylko doskonała muzyka, perfekcyjnie kreująca nastroje w pierwszym akcie, kiedy przenosimy się w świat snu, ale przede wszystkim rewelacyjna gra świateł i dekoracje powodują, że zapominamy, że to tylko przedstawienie i nie chcemy się wybudzić.

Pierwszy akt, to fantastyczny, kolorowy i nasycony wieloma odcieniami błękitu sen. Światła oraz scenografia były najlepsze jakie dotychczas widziałem w tym teatrze, a poza Latającym Holendrem widziałem chyba większość przedstawień.

Nie wiem w jaki sposób została zrobiona kotara na środku sceny, ale kiedy spadała lub podnosiła się, wyglądało to jak atrament spływający po szybie, który oddziela sen od rzeczywistości :)
Elf Puk był fantastyczny :) Idealny psotnik. Również Spodek z głową osła wpasowuje się w sen co najmniej jak kot w Alicji w krainie czarów:)

Specjalne dla tej kotary i elfów oraz muzyki towarzyszącej ich pląsom warto pójść ponownie, ale niestety, w obecnym sezonie zaplanowano tylko kilka przedstawień na które bilety zostały wyprzedane już dawno.Zmieniony ( niedziela, 17 marca 2013 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Iwonicz, Superk, Zlotewakac
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.