Start arrow Sztuka arrow Playlista na zimę
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Playlista na zimę PDF Drukuj E-mail
Oceny: 0 / 0
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, poniedziałek, 25 listopada 2013   
Po ostatnim koncercie Kasi Nosowskiej stwierdzam, że ewoluowałem razem z nią i zupełnie nie rozumiem już utworów, które tworzyła kilka lat temu. Toleruję jeszcze piosenki z ostatnich płyt, ale najprawdopodobniej przestanie być na liście moich ulubionych wykonawców - niestety.
Odkrywam natomiast, że coraz większą przyjemność sprawia mi słuchanie improwizowanych utworów w stylu jazzu klezmerskiego, a po wielu odtworzeniach Steve Reicha oraz ostatnim koncercie w CSW, gdzie wysłuchałem kompozycji Medusa's Bed w wykonaniu trzech ekscentrycznych kobiet, stwierdzam, że muzyka minimalistyczna i eksperymentalna jest najlepszą formą w jakiej można przekazać dźwięki.

Nie zaniedbuję oczywiście klasyki, szczególnie na nowo odkrytego Paganiniego, a także nowości, które wymykają się z mainstreamu, ale mają rzesze wiernych fanów.

Nowe odkrycia, do eksploracji zimą: Fink, Gramatik, Chinese Man, Chet Faker, Telepopmusik, Princess Chelsea, Club Des Belugas, Soniamiki, Austra, S-Tone Inc, Chromatics.

I na koniec, polecony mi dzisiaj teledysk Lykke Li, o której nieco zapomniałem. Nadal zastanawiam się, co dokładnie prezentuje przedstawiona scena.
Zmieniony ( poniedziałek, 25 listopada 2013 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Andama, Czorsztyn, Kredyty
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.