Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Underline w Dreamweaver PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 4
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, wtorek, 12 lipca 2005   
Jak użyć podkreślenia (underline) w Dreamweaver?
Od dłuższego czasu irytował mnie brak możliwości użycia skrótu klawiszowego CTRL+U w Dreamweaver. Można używać CTRL+B dla Bold, CTRL+I dla Italic, ale z niezrozumiałych dla mnie powodów, Macromedia dla CTRL+U zrobiły skrót do 'Preferences'. A dodatkowo nie udostępniły skrótu dla wykonania podkreślenia.

Można więc wstawiać podkreślenie w kodzie ręcznie, albo wybierać CTRL+E i wybrać z listy odpowiedni tag. Ale okazuje się, że można sobie ułatwić życie i przedefiniować odpowiedni skrót.
Dreamweaver ma dość bogate możliwości dostosowania skrótów klawiszowych i przypisania im określonych działań. Skupimy się tutaj na najprostszym, czyli przypisaniu do skrótu CTRL+U tagu <u> </u>.

Rozpoczynamy w menu 'Edit'->'Keyboard Shortcuts'
Czekamy na załadowanie domyślnej definicji przestrzeni roboczej. Następnie wchodzimy do okna z listą menu (pod oknem 'Commands'). W drzewie rozwijamy menu 'Text'->'Style' i wybieramy opcję 'underline'.

Następnie naciskamy znak '+' w sekcji 'shortcuts' lub przechodzimy do okna 'Press key' i wciskamy CTRL+U oraz przycisk 'Change'. Aplikacja poinformuje nas, że do tej opcji przypisane jest menu 'Preferences', ale raczej tego nie wykorzystujemy, więc potwierdzamy chęć zmiany przypisanego skrótu.

Aplikacja może też zażądać zdefiniowania tego skrótu w nowym, innym niż domyślny zestawie. Wówczas, przed wprowadzeniem nowego skrótu powinniśmy wpisać nazwę nowego zestawu.

Warto jeszcze zrestartować Dreamweavera i możemy korzystać z nowej funkcjonalności.
Zmieniony ( sobota, 06 sierpnia 2005 )

Zobacz również: Luksemburg, Paragwaj, Kolumbia
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.