Start arrow Podróże arrow Zachodnie wybrzeże USA
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Zachodnie wybrzeże USA PDF Drukuj E-mail
Oceny: 1 / 1
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, czwartek, 17 czerwca 2010   
Santa MonicaPodróż po zachodnim wybrzeżu USA dla wielu osób stanowić może nawet podróż ich życia. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Wszak o miejscach takich jak chociażby Santa Monica, Las Vegas, słynny Park Narodowy Yosemite czy też San Francisco słyszał chyba każdy. Nie warto zatem zadowalać się jedynie ogólnodostępnymi zdjęciami czy też filmami obrazującymi piękno tamtejszych zakątków, a wyłącznie spakować plecak i na własnej skórze doświadczyć uroków dostępnych turystom odwiedzającym zachodnie wybrzeże USA. W poniższym artykule postaramy się więc przede wszystkim skupić na omówieniu, naszym zdaniem najbardziej godnych obejrzenia miejsc usytuowanych naturalnie właśnie w okolicach zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Santa Monica

Santa Monica to malownicze miasto usytuowane w zachodniej części hrabstwa i metropolii Los Angeles. Swoją nazwę powzięło od Świętej Moniki Hippo, powszechnie uznawanej za patronkę żon oraz…. ofiar molestowania. Santa Monica BeachSanta Monica to miejsce niezwykle chętnie odwiedzane przez turystów, a to z uwagi na fakt, iż śródziemnomorski klimat oraz atrakcyjne położenie (od strony zachodniej graniczy z Oceanem Spokojnym) z całą pewnością kwalifikuje je do grona najpopularniejszych ośrodków turystycznych południowej Kalifornii. Ponadto wśród około 84 084 osób zamieszkujących Santa Monica znajduje się wielu artystów, ludzi show biznesu oraz innych, zamożnych sław będących w posiadaniu domów usytuowanych z reguły w najdroższych z możliwych dzielnicach. Ciekawostką jest, iż to właśnie tu nakręcony został słynny serial medyczny „Prywatna praktyka”, w którym główna rola przypadła Kate Walsh. Santa Monica Pier Na pełny obraz miasta Santa Monica składa się jednak również nocne życie jego mieszkańców. A miejsca warte naszej uwagi? No cóż, z całą pewnością warty obejrzenia jest słynny na całym świecie deptak Third Street Promenade jak również molo zlokalizowane na samym końcu Colorado Boulevard - Santa Monica Pier.

Las Vegas

Nie istnieje na świecie chyba osoba, która choć raz w życiu nie słyszała o słynnym mieście Las Vegas. To, położone w stanie Nevada miasto, określane jest wszakże mianem „jaskini hazardu” i to ponoć właśnie tu duszę diabłu zaprzedał już niejeden hazardzista. The Strip, położone na Las Vegas Boulevard, to odcinek o długości około 7 kilometrów. Tu znajdują się najbardziej atrakcyjne kasyna miasta, tu również turyści mogą skorzystać z usług niezliczonej liczby restauracji, hoteli, różnego rodzaju obiektów sportowych, parków rozrywki czy też galerii sztuki. Wśród najciekawszych, znajdujących się tu obiektów wyliczyć należy więc przede wszystkim kasyno i hotel Wynn, Paris Las Vegas, Cirrus Cirrus, Treasure Island czy też New York-New York. Co jednak istotne, Las Vegas wydaje się być również miastem… miłości. Wszak w niemal każdym kasynie znajdują się specjalne… kaplice ślubne.
więcej na zlotewakacje.pl
Las Vegas Las Vegas

Park Narodowy Yosemite

Park Narodowy Yosemite to obejmujące teren 3081km², miejsce usytuowane na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada. Umowę, zapewniającą dolinie Yosemite ochronę podpisał w roku 1864 sam prezydent Abraham Lincoln, natomiast nieco później, bo w roku 1890, przyrodnikowi Johnowi Muira’nie udało się doprowadzić do nadania parkowi Yosemite miana drugiego - po Yellowstone - parku narodowego w Stanach Zjednoczonych. To niezwykłe miejsce słynie przede wszystkim z gigantycznych rozmiarów lasów sekwoi. Najsłynniejszy okaz sekwoi znajdujący się w Yosemite to liczący sobie 2700 lat „Grizzly Giant”. Warto dodać, że ten niezwykły okaz ma ponad 65 metrów wysokości, zaś średnica jego podstawy liczy sobie aż 9 metrów! Ponadto w parku podziwiać można osiem gatunków sosny (między innymi sosnę żółtą, sosnę Jeffreya, sosnę Lamberta, czy też sosnę zachodnią) oraz liczne zwierzęta między innymi baribala, czyli niedźwiedzia amerykańskiego zwanego również niedźwiedziem czarnym, kojoty, pumy, wiewiórkę ziemną, owcę kanadyjską, pochodzącego z rodziny jeleniowatych mulaka jak również ponad 200 różnych gatunków ptaków w tym modrosójkę czarnogłową, sokoła wędrownego bądź też orła przedniego.
Yosemite Park Yosemite sequoia
więcej na zlotewakacje.pl

San Francisco

Położone nad Oceanem Spokojnym i Zatoką San Francisco miasto zwykło być również określane mianem „Miasta nad zatoką” bądź też „Miasta Mgły”. Wokół San Francisco rozciąga się również kilka pomniejszych wysepek, w tym słynne Alcatraz, na którym to niegdyś znajdowało się czynne więzienie o zaostrzonym rygorze. Obecnie San Francisco zamieszkiwane jest przez około 880 000 mieszkańców. Turyści odwiedzający to popularne, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem miejsce z całą pewnością nie mogą narzekać na brak atrakcji. Poza efektownym, łączącym San Francisco z hrabstwem Marin mostem Golden Gate („Złote Wrota”) znajduje się tu (a dokładniej na osiedlu Russian Hill) Lombard Street określana mianem najbardziej poskręcanej ulicy na świecie. Na wszystkich zakupoholików jak również miłośników stworzeń morskich czeka również wybudowane na molo centrum handlowe Pier 39, w którym turyści odnajdą sklepy, liczne restauracje, salony gier jak i centrum informacyjne o ssakach morskich Marine Mammal Center oraz oceanarium Aquarium of the Bay. W wyżej wymienionych zobaczyć można między innymi wylegujące się deskach mariny – uchatki kalifornijskie. Również miłośnicy muzeów nie mogą narzekać tu na brak odpowiednich dla ich potrzeb miejsc. W San Francisco odwiedzić można bowiem darmowe Muzeum Tramwaju Linowego - Cable Car Museum, w którym znajdują się historyczne eksponaty tramwajów linowych w tym trzy antyczne tramwaje z lat siedemdziesiątych XIX wieku, a mianowicie Sutter Street Railway No. 46, Platforma No. 54 oraz Clay Street Hill Railroad No. 8. Poza tym San Francisco nie powinno rozczarować miłośników sztuki współczesnej. Na nich czeka bowiem założone w 1935 roku przez Grace L. McCann Morley’a - San Francisco Museum of Modern Art, SF MOMA czyli największe na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, Muzeum Sztuki Współczesnej.
San Francisco Cable Car San Francisco, Golden Gate bridge
więcej na zlotewakacje.pl
Zmieniony ( czwartek, 17 czerwca 2010 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Boliwia, Ojcow, Paragwaj
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.