Start arrow Podróże arrow Palau - raj nurkowy
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
Palau - raj nurkowy PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 1
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, piątek, 07 stycznia 2011   
Palau to jedno z miejsc, które każdy amator nurkowania chciałby kiedyś odwiedzić. Mało osób słyszało nazwę tego państwa, ale z pewnością amatorzy podróży nie raz spotkali się ze zdjęciami i filmami z tego odległego raju.

Palau zostało okrzyknięte podwodnym cudem numer 1 przez CEDAM, stowarzyszenie skupiające biologów morskich i oceanologów.

Jedno z najciekawszych miejsc do nurkowania na Palau to Blue Holes.
Znajdujące się tuż za Blue Corner, Blue Holes to cztery "dziury" w rafie. Położone w bliskiej odległości "kominy", z głębokości ok. 3 metrów prowadzą do ogromnej podwodnej jaskini, otwartej z jednej strony na morze. W jej wnętrzu znajdują się gigantyczne stalaktyty zwisające z sufitu, uformowane z czarnych koralowców. Będąc w środku możemy podziwiać wspaniały spektakl promieni słonecznych, rozświetlających półmrok jaskini. Na głębokości 30 metrów znajduje się "piaszczysta plaża", na której często można spotkać śpiące rafowe rekiny białopłetwe (ang. Whitetip Reef Shark) i rekiny brodate (ang. Leopard Shark). Kilkanaście metrów od wyjścia zaczyna się ściana porośnięta przepięknymi gorgoniami.

Nurkowanie na Palau to nie tylko rekiny, korale i meduzy. Dużą atrakcją są także wraki japońskich okrętów z czasów drugiej wojny światowej. Wśród nich tankowce Iro i Amatsu Maru, niszczyciel Kiku, a nawet leżąca na zaledwie 5m pod wodą latająca łódź Jake-Aichi. Większość wraków jest stosunkowo łatwo dostępna, niektóre spoczywają zaledwie na 15 - 20 metrach, są wspaniale porośnięte miękkimi koralami, w dziesiątkach odcieni czerwieni, różu i fioletu.

Najsłynniejsze miejsca do nurkowania, których zdjęcia znajdują się w wielu magazynach o nurkowaniu to:
Blue Corner
Blue Holes
Chandelier Cave
German chanel
Helmet WreckWięcej o Palau oraz relacja z wyjazdu na www.zlotewakacje.pl/palau
Zmieniony ( poniedziałek, 14 lutego 2011 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Kolumbia, Sardynia, Miod
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.