Start arrow Bezpieczny Internet arrow 4 ciekawe aplikacja na iPada
Flesz-Fakty
Na tym świecie powodzenie odnoszą ci, którzy poszukują odpowiadających im warunków, a jeśli nie mogą ich znaleźć, stwarzają je sami. - George Bernard Shaw
4 ciekawe aplikacja na iPada PDF Drukuj E-mail
Oceny: 5 / 1
KiepskiBardzo dobry 
plusz.pl, piątek, 23 grudnia 2011   
Czy iPad może zastąpić laptopa? Większość użytkowników stwierdza, że jedynie do rozrywek, ale okazuje się, że na tablecie można wykonać bardzo dużo zadań jeżeli zainstalujemy odpowiednią aplikację. W przypadku braku dostępu do laptopa lub dużej ilości czasu jaki możemy poświęcić na eksplorację, poznajemy programy, które umożliwiają nie tylko rozrywkę, ale również wykonanie prostych zadań związanych z pracą.

Poniżej prezentuję 4 aplikacje, które mogą wypełnić wolny czas lub umożliwić szybką aktualizację stron internetowych.
Dwie z nich zapewniają rozrywkę dla dorosłych i dla dzieci: GTA 3 i Painting4fun, a dwie kolejne umożliwiają obróbkę i przesyłanie zdjęć: Fix it i FTP Client Pro
GTA 3

To gra, którą znamy z konsol Playstation oraz PC. Nie jest to najnowsza wersja, ale dla osób, które jedynie słyszały o rozjeżdżaniu przechodniów oraz "typów" z marginesu i półświatka, może być doskonałym wstępem do rozrywki i zapoznania się z ideą tego typu gier. Poza typowymi RPG (np. Infinity Blade) lub strzelankami (Call of Duty) ten rodzaj gier wymaga również realizowania pewnych celów. Nie jest to z pewnością gra wymagająca podejmowania decyzji jak w Heavy Rain (nie dostępna, jeszcze, na iPada) ale również osiągnięcie kolejnego poziomu wymaga myślenia i realizowania wyznaczonych przez twórców celów. Gra bardzo wciąga, a intuicyjne sterowanie już po kilku minutach pozwala na komfortowe poruszanie się po ulicach (lub chodnikach) miasta. 


Painting4fun to rozrywka dla najmłodszych, ale z pewnością może również zainteresować osoby z niezrealizowaną pasją twórczą. W ramach darmowej próbki otrzymujemy kilkanaście szablonów do kolorowania. Łatwy wybór kolorów (z pełnej palety), możliwość zmiany pędzli i kilka innych funkcji, których nie musimy poznawać na początku, z pewnością czynią tą aplikację wartą rozważenia dla najmłodszych. Kolejne szablony możemy przejrzeć i zakupić z poziomu aplikacji. 


 


 


 


 

Fix it rozwiązuje bardzo częstą potrzebę zmiany wielkości obrazka lub zdjęcia na potrzeby strony internetowej. Darmowa aplikacja umożliwia błyskawiczne dostosowanie proporcji obrazu do jednego z predefiniowanych szablonów, a następnie nagranie obrazka w odpowiedniej wielkości. Te czynności wymagają zaledwie kilku kliknięć. Aplikacja jest doskonałym uzupełnieniem kilku programów graficznych, które, nie wiadomo z jakich powodów, nie posiadają funkcji zmiany wielkości edytowanego obrazu.

  


  


  

FTP Client Pro to jedna z najlepszych aplikacji do przesyłania plików. Aplikacja nie jest darmowa, ale za kilka euro otrzymujemy bardzo funkcjonalny program do pobierania i wysyłania plików na serwer ftp. Dodatkowo mamy możliwość tworzenia nowych folderów i plików oraz zmiany nazwy pliku na serwerze. Brakuje jedynie funkcji sortowania plików wg daty lub wielkości, a nie tylko wg nazwy. Mimo to aplikacja znacznie przyspiesza wprowadzanie szybkich poprawek na stronach internetowych.Wszystkie aplikacje do pobrania z Appstore.
Zmieniony ( poniedziałek, 02 stycznia 2012 )
« wstecz   dalej »

Zobacz również: Superk, Polanczyk, Niedzica
© www.plusz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.